W piątek zbierze się Prezydium Komitetu Politycznego PiS, omawiane będą zmiany w rządzie

Karol Kwiatkowski24 lipca, 20203 min

W piątek odbędzie się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ws. planowanych zmian w rządzie; 6 sierpnia na jednodniowym wyjazdowym posiedzeniu zbierze się klub, by podsumować kampanię prezydencką oraz nakreślić plany na przyszłość – przekazał PAP szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

„W piątek zbierze się Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Głównie pewnie będziemy mówić o zmianach w rządzie” – powiedział Terlecki.

Dodał, że na początku sierpnia zbierze się na wyjazdowym posiedzeniu klub PiS.

„6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy, potem różne uroczystości, a wieczorem jedziemy na klub” – powiedział polityk.

Jak dodał, będzie to jednodniowe posiedzenie i na tę chwilę nie chce informować o lokalizacji spotkania.

Terlecki, pytany o tematy jakie pojawią się na posiedzeniu klubu, odparł, że zostanie podsumowana kampania wyborcza oraz przedstawione plany na najbliższą przyszłość.

6 sierpnia kończy się obecna kadencja Andrzeja Dudy, który 12 lipca w II turze wyborów prezydenckich zdobył 51,03 proc. głosów uzyskując reelekcję.

W ostatnim czasie politycy PiS mówili planowanych zmianach w rządzie, które miałyby się odbyć nie wcześniej niż po wakacjach.

Ponadto na jesień planowany jest kongres PiS, o czym mówił niedawno prezes partii Jarosław Kaczyński. „Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich w tej chwili jeszcze nie przedstawię, mówię o reorganizacji partii. Bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski. Ale czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji” – oświadczył w Polskim Radiu prezes PiS.

Później – jak mówił – będą „rozwiązane problemy regionalne, także te personalne”.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk