Boris Johnson uderza w przeciwników szczepień: „Oni są wariatami”

Karol Kwiatkowski24 lipca, 20204 min

Premier Wielkiej Brytanii określił przeciwników szczepień jako „wariatów”.

Ci wszyscy antyszczepionkowcy to wariaci, wariaci

– powiedział Boris Johnson pielęgniarkom z przychodni lekarskiej w Londynie.
Premier mówił, gdy rząd zapowiedział rozszerzenie programu szczepień przeciw grypie zimowej w celu podwojenia liczby osób zaszczepionych przeciw grypie. Ponieważ Wielka Brytania nadal walczy z koronawirusem, Johnson powiedział, że wierzy, że do „połowy przyszłego roku” kraj będzie „na dobrej drodze”.

Przemawiając w pierwszą rocznicę zostania premierem, Johnson dodał: „Ale muszę powiedzieć ludziom jasno, nadal uważam, że mamy przed sobą ciężkie czasy w utrzymaniu tego wirusa pod kontrolą. Ale nie wątpię, że to osiągniemy i kraj stanie się silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej”.
Pandemia koronawirusa zdominowała politykę od miesięcy, a wybuch epidemii zabił ponad 40000 osób w całej Wielkiej Brytanii.

Johnson wyraził niedawno nadzieję na „bardziej znaczący powrót do normalności” przed Bożym Narodzeniem i powiedział, że długość czasu obowiązywania obostrzeń będzie zależała od tego, jak dobrze Wielkiej Brytanii uda się kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa.

Nie zamierzam przewidywać, kiedy te różne środki dystansowania społecznego odejdą. Oczywiście udało nam się ograniczyć niektóre z nich. Nie prosimy już ludzi o pozostanie w domu, staramy się wrócić do normalności, ale nasza zdolność do rezygnacji ze środków dystansowania społecznego będzie zależeć od naszej ciągłej zdolności do powstrzymania wirusa.

Johnson przemawiał, gdy rząd ogłosił, że chce podwoić liczbę osób, które zostaną zaszczepione tej zimy, poprzez bezpłatne szczepienia dla osób w wieku powyżej 50 lat i 11-latków.

Premier powiedział, że podanie szczepionki jest czymś, co może pomóc „chronić NHS”, dodając, że chce, aby „każdy zaszczepił się przeciwko grypie w okresie poprzedzającym tę zimę”.
„Chcemy, aby każdy zaszczepił się przeciw grypie w okresie poprzedzającym tę zimę i dlatego wprowadzamy największy w historii program szczepień przeciw grypie” – powiedział.

„Naszym celem są przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym do siódmej klasy, kobiety w ciąży, osoby powyżej 65 roku życia, osoby chronione, ale potem rozszerzymy ten program na osoby w wieku od 50 do 65 lat.” – stwierdził premier.

„Powodem, dla którego to robimy, jest ochrona NHS w miesiącach zimowych, ponieważ oczywiście nadal mamy COVID, nadal grozi nam drugi skok COVID i dlatego ważne jest, aby wszyscy byli pod presją szczepieniu się przeciw grypie i naprawdę mam nadzieję, że wszyscy to zrobią ”. – podsumował Johnson

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk