Warning: array_merge(): Expected parameter 2 to be an array, string given in /home/server214716/ftp/wordpress/wp-content/plugins/post-views-counter/post-views-counter.php on line 190
Zalewski składa wniosek do komisji etyki o ukaranie wicemarszałka Terleckiego – Nasza Polska – internetowy magazyn informacyjny Zalewski składa wniosek do komisji etyki o ukaranie wicemarszałka Terleckiego – Polityka – Nasza Polska – internetowy magazyn informacyjny

PolitykaZalewski składa wniosek do komisji etyki o ukaranie wicemarszałka Terleckiego

Magdalena Targańska Magdalena Targańska23 lipca, 20203 min

Poseł Paweł Zalewski (KO) poinformował w czwartek, że składa wniosek do komisji etyki o ukarania wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS). Ocenił, że zachowanie Terleckiego podczas środowych obrad obraża nie tylko jego, ale przede wszystkim polski parlamentaryzm.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawiał w środę w Sejmie informację dotyczącą postanowień unijnego szczytu w sprawie wieloletniego budżetu UE. Zalewski, zwracając się do szefa rządu pytał, dlaczego groził on wetem w sprawie systemu praworządności, zamiast działać na rzecz jego obiektywnego skonstruowania. Według posła premier kłamie, mówiąc o „udziale Rady Europejskiej w tym systemie”.

W tym momencie z sali plenarnej padło stwierdzenie „puknij się w czoło”, które, zdaniem Zalewskiego wypowiedział Terlecki. Polityk KO zwrócił się z apelem do prowadzącej obrady wicemarszałek Małgorzaty Gosiewskiej (PiS) o reakcję na „słowa niegodne członka prezydium Sejmu”. Gosiewska odesłała polityka do Komisji Etyki Poselskiej.

W czwartek Zalewski poinformował, że wystąpi z wnioskiem o ukaranie Terleckiego do komisji etyki. „Wczorajsze zachowanie Marszałka Terleckiego obraża nie tylko mnie, moich wyborców, ale przede wszystkim polski parlamentaryzm. Dlatego dziś – zdecydowałem się na wystosowanie skargi i wniosku o ukaranie Pana Ryszarda Terleckiego, przez Sejmową Komisję Etyki” – napisał na Twitterze Zalewski.

Do wpisu dołączył krótkie nagranie, mówi w nim, że w środę, gdy zabrał głos w dyskusji o wynikach unijnego szczytu, Terlecki kazał mu się „pukać w czoło”.

„To jest zachowanie niegodne posła, ale muszę wziąć szczególnie pod uwagę funkcję, którą sprawuje wicemarszałek (Terlecki), wicemarszałek jako członek Prezydium Sejmu powinien tonować nastroje w Sejmie, ale nie je podgrzewać, powinien również trzymać na wodzy swoje emocje, a jako szef klubu parlamentarnego, największego klubu partii rządzącej, powinien dawać przykład dobrym zachowaniem wszystkim posłom” – powiedział Zalewski.

Zapowiedział, że będzie czekał na reakcję komisji etyki. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − four =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl