Super Express: Łukasz Szumowski ma zamiar odejść z rządu

Karol Kwiatkowski17 lipca, 20202 min

Szykują się poważne zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego! Ich głównym architektem będzie premier, który miał przekonać Jarosława Kaczyńskiego (71 l.) do kilku zmian. I między innymi w sprawie rekonstrukcji rządu prezes PiS przyjechał we wtorek wieczorem do kancelarii premiera – twierdzi „Super Express”.

– Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie. I już wkrótce szef rządu wymieni kilku ministrów. Z kolei część resortów zostanie połączonych, scalonych – miał powiedzieć „SE” ważny polityk PiS.

Według „SE” z rządem ma pożegnać się minister zdrowia Łukasz Szumowski. „On ponoć sam już nie chce szefować tym niewdzięcznym resortem” – miał stwierdzić informator „SE”.

Z kolei minister finansów Tadeusz Kościński ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie o co jakiś czas temu poprosił go sam Morawiecki. „A co do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, to będzie musiał odejść, jeśli wejdziemy z PSL w koalicję. Wtedy tekę dostanie ktoś z PSL. A jeśli chodzi o minister sportu to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony. Tu potrzeba fachowca, jakim był Witold Bańka” – miał powiedzieć „SE” jeden z polityków PiS.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk