W czasie wakacji odbędzie się cykl otwartych spotkań w nadmorskich miejscowościach z liderami Konfederacji

Karol Kwiatkowski16 lipca, 20203 min

W ramach „Wakacji z Konfederacją” zorganizowany zostanie objazd nadmorskich miejscowości turystycznych i otwarte spotkania z naszymi liderami – przekazał PAP przewodniczący Konfederacji Jakub Kulesza. W planach jest także założenie lokalnych „klubów Konfederacji” w całej Polsce.

Kulesza powiedział, że w ramach projektu „Wakacje z Konfederacją” planowany jest objazd nadmorskich miejscowości turystycznych z otwartymi spotkaniami z liderami Konfederacji. Dokładny plan trasy – dodał – będzie znany po jego zatwierdzeniu.

„Poza projektem +Wakacje z Konfederacją+ jest przewidziany szereg innych spotkań naszych liderów w całej Polsce” – poinformował.

Kulesza zapowiedział także projekt organizacji w całym kraju lokalnych „klubów Konfederacji” zrzeszających sympatyków ugrupowania.

„Ogłosimy start +klubów Konfederacji+ i wystartuje serwis, na którym można będzie się rejestrować lub zgłosić chęć założenia takiego klubu. Jako Konfederacja będziemy się spotykać z członkami lokalnych klubów. Kluby będą miały agendę do działania lokalnego, przekazaną od nas” – powiedział.

Kulesza dopytywany, jak Konfederacja planuje wykorzystać poparcie uzyskane przez Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich, stwierdził, że „pierwsze działanie, jakie podjęli, żeby nie zmarnować poparcia 1,3 mln wyborców, to brak poparcia dla któregokolwiek z kandydatów na prezydenta w II turze wyborów”.

„Będziemy chcieli wykorzystać potencjał naszych wyborców i dać im argumenty związane z promocją naszego programu, tak, żeby 1,3 mln wyborców mogło przekonywać kolejnych wyborców do oddania głosu na Konfederację w następnych wyborach” – powiedział Kulesza.

28 czerwca w I turze wyborów kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak otrzymał 6,78 proc. (1 317 380 głosów), uzyskując czwarte miejsce. Już tego dnia wieczorem Rada Liderów Konfederacji wydała oświadczenie zachęcając sympatyków partii do głosowania w II turze „zgodnego z własnym sumieniem i rozumem”.

Głosy wyborców Krzysztofa Bosaka w II turze wyborów prezydenckich rozłożyły się w podobny sposób: na Andrzeja Dudę (51,5 proc.) i Rafała Trzaskowskiego (48,5 proc.).(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk