Witek: liczę na to, że po zakończonych wyborach emocje opadną

Magdalena Targańska15 lipca, 20203 min

Liczę na to, że po zakończonych wyborach emocje opadną; ta ręka wyciągnięta do zgody przez prezydenta Andrzeja Dudę jest ręką uczciwie wyciągnięta i liczę na to, że strona przeciwna tego sporu politycznego to doceni – mówiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

 

Witek podczas środowej konferencji prasowej przed posiedzeniem Izby była pytana w kontekście zaproszenia przez prezydenta Dudę na spotkanie jego rywala w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, czy widzi szansę na pojednanie na scenie politycznej. Marszałek Sejmu nawiązała do jednego z wywiadów, którego udzieliła, że w Polsce powiatowej „aż takich podziałów naprawdę nie widać”. „Zawsze uważam, że trzeba szukać porozumienia, bo zgoda buduje, niezgoda rujnuje. To stare przysłowie, ale ono się sprawdza” – odparła.

 

Witek podkreśliła jednocześnie, że trzeba wszędzie szukać porozumienia. „Myślę, że wszystkim nam, bez względu na poglądy, zależy na dobru naszej ojczyzny. Są takie pola, są takie obszary, gdzie możemy ze sobą współpracować. Myślę, że w przeszłości wielokrotnie to pokazywaliśmy” – dodała.

 

Wyraziła nadzieję, że „po zakończonych wyborach jednak emocje opadną”, a wynik wyborczy nie będzie kwestionowany, gdyż mamy już ogłoszenie przez PKW zwycięstwa prezydenta Dudy i otrzymał on bardzo mocny mandat – poparcie ponad 10 mln osób, czyli – jak zauważyła – większy niż w 2015 r.

 

„Ta ręka wyciągnięta do zgody przez pana prezydenta jest ręką uczciwie wyciągnięta. Liczę na to, że ta strona przeciwna tego sporu politycznego to doceni i będziemy szukać naprawdę takich możliwości, żeby różniąc się w poglądach, jednak znajdować przede wszystkim te obszary, które nas łączą, a nie te które nas dzielą” – powiedziała Witek. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk