Sojusz ołtarza z tronem broni lawendowej mafii?

Paweł Skutecki15 lipca, 20205 min

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski był wspólnym kandydatem klubu poselskiego PSL/Kukiz’15 i koła Konfederacji do komisji mającej zbadać skalę pedofilii w naszym kraju, włącznie ze środowiskami kościelnymi. Głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości jego kandydatura została odrzucona. „Sojusz ołtarza z tronem w pełnej krasie” – skomentował ksiądz Tadeusz.

Przeciwko księdzu Tadeuszowi głosowała zdecydowana większość posłów zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i Koalicji Obywatelskiej oraz cały klub Lewicy. Tym niemniej większość głosów w Sejmie ma klub PiS.

Kim jest ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski?

Ur. 7 września 1956 r. w Krakowie, działacz społeczny i opiekun osób z niepełnosprawnościami. Z pochodzenia jest Ormianinem, dlatego też używa nazwiska Isakowicz-Zaleski. Po ukończeniu studiów teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie archidiecezji krakowskiej, w której pracuje do dziś. Jeszcze w czasie studiów był uczestnikiem międzynarodowego ruchu „Wiara i Światło”, zakładając w Krakowie i Chrzanowie wspólnoty osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców i opiekunów. Przez wiele lat był też kapelanem i katechetą „WspólnotMałych Muminków”, zrzeszających dzieci niepełnosprawne od 6 do 18 roku życia. W 1987 r. wspólnie z Zofią Tetelowską i Stanisławem Pruszyńskim zakładał ogólnopolską Fundację im. Brata Alberta i Schronisko dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach. Od 1989 r. do dnia dzisiejszego jest prezesem tego dzieła.

Od 2000 r. jest również współzałożycielem i prezesem Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego w Radwanowicach, a także pomysłodawcą i założycielem Fundacji Przyjaciół, która prowadzi Świetlicę Opiekuńczo- Wychowawczą dla dzieci szkolnych w Jawiszowicach.

Tadeusz Zaleski ma ogromne doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi niepełnosprawnymi, które często ze względu na swoje ograniczone możliwości poznawcze w takim samym lub nawet większym stopniu są narażone na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Jest autorem szeregu publikacji poruszających wiele ważnych spraw społecznych, w tym opisujących zagrożenie pedofilią. Za swoją wszechstronną działalność społeczną został odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 2006 r., Krzyżem Wolności i Solidarności w 2016 r., Nagrodą im. Pawła Włodkowica przez Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego w 2007 r., Nagrodą Kustosz Pamięci Narodowej w 2010 r. oraz Orderem Uśmiechu w 1997 r. Jest też obywatelem honorowym miast Zielona Góra, Zgierz i Chełmek oraz gmin Zielona Góra, Zabierzów (Małopolska), Kadzidło (Mazowsze) i Borów (Dolny Śląsk).

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk