ZagranicaTysiące ludzi na ulicach Tel Awiwu

Paweł Skutecki11 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Tysiące Izraelczyków demonstrowały w sobotę w centrum Tel Awiwu. Protestujący wyrażali niezadowolenie z rzekomego braku działania premiera Benjamina Netanjahu w sprawie problemów gospodarczych wywołanych przez pandemię koronawirusa – poinformowała agencja AP.

AP podała, że wielu Izraelczyków uważa, iż rząd nie zrobił wystarczająco dużo, aby pomóc setkom tysięcy ludzi, którzy stracili pracę w wyniku wprowadzonych ograniczeń. Odsetek bezrobotnych przekroczył 20 proc.

Protest na placu Rabina w centrum Tel Awiwu zorganizowali bezrobotni, samozatrudnieni, przedsiębiorcy i właściciele firm. Uczestnicy demonstracji nosili maski, ale nie przestrzegali zasad dystansu społecznego.

„Nie pracujemy już prawie pięć miesięcy i niestety większość z nas nie otrzymała żadnego odszkodowania od rządu Izraela, a to naprawdę tragedia” – powiedział AP protestujący Daniel Tieder. „W każdym kraju na całym świecie ludzie otrzymali rekompensatę i wsparcie od swojego rządu. Niestety, tutaj, w Izraelu, jeszcze nic” – dodał.

W czwartek Netanjahu ogłosił ekonomiczną „siatkę bezpieczeństwa”, w ramach której obiecał szybką pomoc dla samozatrudnionych i zasiłki w nadchodzącym roku dla pracowników i właścicieli firm. Oczekuje się, że rząd zatwierdzi plan w niedzielę.

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem przekracza tysiąc dziennie, jest dużo wyższa niż jakikolwiek szczyt zachorowań wiosną. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 − siedem =