PolskaPrognoza pogody na wybory

Karol Kwiatkowski11 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna – podał w komunikacie przesłanym PAP Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW w komunikacie poinformował, że niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna. „Zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, możliwe jednak przejaśnienia – zwłaszcza na północnym zachodzie. W centrum, na zachodzie i południu mogą wystąpić słabe, przelotne opady deszczu” – wskazano.

„Rano mieszkańcy południowo-wschodniej Polski (głównie Podkarpacia, Lubelszczyzny i południowej Małopolski) wybierając się do lokali wyborczych, poza dowodem i maseczką, na pewno powinni zabrać parasole” – poinformowano dodając, że ten obszar kraju pozostanie w strefie frontu atmosferycznego. „Wystąpią tu opady deszczu w ciągu doby do 15 mm, a na południu Podkarpacia nawet do 30 mm. Deszcz stopniowo będzie zanikać i późnym popołudniem nie powinno już padać” – zaznaczono.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje również umiarkowane temperatury – od 17 st. C do 20 st. C – na południowym wschodzie nieco chłodniej – od 14 st. C do 16 st. C. „Wiatr rano i wieczorem przeważnie słaby, w ciągu dnia umiarkowany i okresami porywisty, północno-zachodni” – dodano. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć − sześć =