10 milionów policyjnych odwiedzin w związku z kwarantanną

Paweł Skutecki11 lipca, 20203 min

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, sprawdziliśmy prawie dziesięć milionów razy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował w sobotę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 73 tys. osób poddanych kwarantannie.

Rzecznik KGP przekazał, że funkcjonariusze w około 863 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, a w około 22 przypadkach zwrócono się do nich z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.Poinformował również, że od początku epidemii ok. 240 policjantów zostało zakażonych koronawirusem, a 198 wyzdrowiało. „Od początku działań ok. 3700 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest ich na kwarantannie 107″ – poinformował rzecznik KGP.”Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki” – podkreślił.

„Od momentu wprowadzenia stanu epidemii, tylko w związku ze zwalczaniem koronawirusa wykonaliśmy 2 275 771 służb patrolowych, niezależnych od sprawdzenia osób będących na kwarantannie” – przekazał.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 17-20 tys. funkcjonariuszy i że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę od 5 do 30 tys. zł.

Policjant podał też najnowsze dane z kontroli w komunikacji zbiorowej. „Skontrolowaliśmy ponad 320 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich około 1,4 tys.” – zaznaczył. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk