Sikorski: Wredny dziadyga śmie wyrokować o polskości. Sprawdź o kim mówił

Karol Kwiatkowski10 lipca, 20203 min

Siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowanie, kto będzie w Polsce rządził; miała miejsce bardzo brutalna i daleko idąca interwencja ze strony prasy niemieckiej – oceniał w TV Trwam w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Siły zewnętrzne uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, kto w Polsce będzie rządził, a to jest odbieranie Polakom czegoś, co jest święte, tzn. niepodległości i suwerenności, i musimy się temu bardzo zdecydowanie przeciwstawić” – powiedział Kaczyński.

„Miała miejsce bardzo brutalna i bardzo daleko idąca interwencja ze strony prasy, nie ukrywajmy tego, niemieckiej po prostu, ale na przyszłość musimy w ogóle zapobiec tego rodzaju sytuacjom” – dodał.

Prezes PiS stwierdził, że władza w Polsce nie może się zgodzić na to, żeby „część narodowego systemu nerwowego” była „w obcych rękach”.

– Kto, kto ma choćby kawałek polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu, może coś takiego powiedzieć? Pan Trzaskowski najwyraźniej chyba tego nie ma skoro mówi, że to jest sprawa do rozmowy – ocenił Kaczyński.

Sam Trzaskowski pytany w poniedziałek o te odszkodowania, powiedział, że „nie podpisałby tego rodzaju ustawy”.

Do tego wywiadu odniósł się na Twitterze Radosław Sikorski: Wredny dziadyga śmie wyrokować o polskości.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk