CBOS: Trzaskowskiego i Dudę różni tylko 0,2 proc.

Paweł Skutecki10 lipca, 20202 min

Na Rafała Trzaskowskiego chce głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich 44,6 proc. wyborców, a na Andrzeja Dudę – 44,4 proc. – wynika za badania przeprowadzonego przez CBOS tuż przed niedzielnym głosowaniem. Głosować zamierza 81,3 proc. uprawnionych.

CBOS przeprowadził telefoniczne badanie, tuż przed rozstrzygającym głosowaniem w wyborach prezydenckich. Udział zadeklarowało 81,3 proc. respondentów.

Rafała Trzaskowskiego zamierza poprzeć 44,6 proc. potencjalnych wyborców. Na Andrzeja Dudę chce głosować 44,4 proc. z nich. „Deklaracje pokazują, że żaden z kandydatów nie może być pewny wygranej w wyborach prezydenckich – poparcie dla obu z nich jest niemal takie samo” – podkreśliło CBOS.

Z danych CBOS wynika też, że 4,5 proc. respondentów jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. 0,9 proc. z nich zamierza oddać głos nieważny, a 5,6 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie.

Dane pochodzą z badania telefonicznego (CATI) CBOS, zrealizowanego w dniach 8–10 lipca 2020 r. na próbie kwotowej liczącej 500 dorosłych Polaków.

(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk