PolitykaPolskaPrezydent: prowadzę polskie interesy, bo serce mam polskie

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wreszcie realizacja polskich interesów stoi przed obcymi interesami; ja prowadzę polskie interesy, bo serce mam polskie – podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent mówił w TVP Info, że jest atakowany przez zagraniczne media, a także przez media o zagranicznym kapitale działające w Polsce. „To też pokazuje o co się toczy gra w tej kampanii. Jeżeli zagraniczne media mnie atakują, to znaczy, że ich mocodawcy zagraniczni są niezadowoleni z tego, jaką ja prowadzę politykę. Jeżeli są niezadowoleni, to znaczy, że interesy ich krajów nie są realizowane tak, jak by chcieli, dlatego, że są realizowane polskie interesy” – zauważył.

„Wreszcie tak się dzieje, że realizacja polskich interesów stoi przed obcymi interesami. Jakoś tak się stało za rządów Donalda Tuska, że polskie stocznie zostały zlikwidowane, a niemieckie i francuskie przetrwały – to znaczy, czyje interesy wtedy się liczyły? Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie” – oświadczył Duda.

Zapewnił, że realizuje i zamierza realizować politykę prowadzenia polskich spraw i polskich interesów. „Ja prowadzę polskie interesy, bo serce mam polskie” – dodał.

Duda zwracał uwagę, że za rządów PO „gdzieś znikało 50 mld VAT”, zaś rząd PiS w ciągu ostatnich 5 lat załatał lukę VAT o kilkadziesiąt miliardów złotych. „Ktoś bardzo jest niezadowolony z tego, że nie ma tych pieniędzy. Jeżeli ktoś stracił kilka, czy kilkadziesiąt miliardów to – proszę mi wierzyć – na pewno ma taką siłę, żeby swoje oddziaływania w mediach realizować” – zaznaczył prezydent.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery + osiemnaście =