GIS wycofuje partie hamburgerów ze względu na wykryte bakterie

Magdalena Targańska8 lipca, 20202 min

O wycofaniu niektórych partii produktu „Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy” oraz „Hamburger drobiowy” firmy Konspol ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes zadecydował w środę Główny Inspektorat Sanitarny.

Numer wycofanej partii hamburgerów drobiowych firmy Konspol to: 294/VI z terminem przydatności do spożycia do 20.07.2020.

Wycofana została też partia hamburgerów XXL drobiowo-wieprzowych o numerze 276/VI z terminem przydatności do spożycia 16.07.2020 r.

Jak czytamy w wyjaśnieniu GIS, w wyniku inspekcji weterynaryjnej i GIS w partiach tych wykryto bakterie Listeria monocytogenes, która prowadzi do choroby zwanej listeriozą.

Jak podkreśla GIS w komunikacie, w związku z wykryciem zagrożenia firma Konspol Holding Sp. z o.o. podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku.

W firmie przeprowadzono dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęto procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes. Konspol skierował też komunikat do konsumentów poprzez stronę internetową: http://www.konspol.com.pl/aktualnosci/wazna-informacja-wycofanie-produktu-z-rynku.

Inspektorat przypomina, że w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk