PolskaGIS wycofuje partie hamburgerów ze względu na wykryte bakterie

Magdalena Targańska8 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

O wycofaniu niektórych partii produktu „Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy” oraz „Hamburger drobiowy” firmy Konspol ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes zadecydował w środę Główny Inspektorat Sanitarny.

Numer wycofanej partii hamburgerów drobiowych firmy Konspol to: 294/VI z terminem przydatności do spożycia do 20.07.2020.

Wycofana została też partia hamburgerów XXL drobiowo-wieprzowych o numerze 276/VI z terminem przydatności do spożycia 16.07.2020 r.

Jak czytamy w wyjaśnieniu GIS, w wyniku inspekcji weterynaryjnej i GIS w partiach tych wykryto bakterie Listeria monocytogenes, która prowadzi do choroby zwanej listeriozą.

Jak podkreśla GIS w komunikacie, w związku z wykryciem zagrożenia firma Konspol Holding Sp. z o.o. podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku.

W firmie przeprowadzono dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęto procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes. Konspol skierował też komunikat do konsumentów poprzez stronę internetową: http://www.konspol.com.pl/aktualnosci/wazna-informacja-wycofanie-produktu-z-rynku.

Inspektorat przypomina, że w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 2 =