Rafał Trzaskowski weźmie udział w Marszu Niepodległości!

Paweł Skutecki6 lipca, 20202 min

Wezmę udział w Marszu Niepodległości, jeśli będzie on bezpieczny i będą w nim mogły wziąć udział rodziny z dziećmi – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, odpowiadając na pierwsze pytanie w ramach Areny Prezydenckiej w Lesznie.

Jako pierwszy zadawał pytanie dziennikarz TV Republika, który zapytał o Marsz Niepodległości w Warszawie i nazwanie przez Guya Verhofstadta jego uczestników „neonazistami” i „faszystami”.

Rafał Trzaskowski na początku żałował, że podczas areny prezydenckiej nie pojawił się prezydent Andrzej Duda – ustawiona została druga mównica dla prezydenta.

Mówić o Marszu Niepodległości zaznaczył, że jeśli nie będzie on polityczny, jeżeli będą mogły się na niego udać rodziny z dziećmi, i będzie on bezpieczny, weźmie w nim udział.

Dodał, że nie nazwałbym uczestników marszu nazistami, bo biorą w nim udział różni ludzie.

Pytany, czy wypowie jako prezydent konwencję stambulską, która dotyczy prawa do wychowania dzieci, nie odpowiedział wprost na pytanie. „Rodzice są od tego, żeby wychowywać swoje dzieci i rodzice to robią” – zaznaczył Trzaskowski. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk