Metropolita katowicki apeluje o oddawanie krwi

O oddawanie krwi, które jest „przejawem solidarności chrześcijańskiej” zaapelował w poniedziałek do wiernych metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Specjalny apel skierował do osób, które wyzdrowiały z COVID-19, w tym górników.

„Mając na uwadze stale rosnące zapotrzebowanie na krew, służącą ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, dołączam się do apelu Centrum Krwiodawstwa i Ministerstwa Zdrowia, którzy proszą o dzielenie się tym cennym darem ze swojego życia” – napisał w poniedziałek do wiernych archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc.

Komunikat został rozesłany do parafii i zostanie odczytany w przyszłą niedzielę w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

Metropolita katowicki podkreślił, że zgodnie z nauczaniem Kościoła „oddanie krwi w celu ratowania ludzkiego życia jest przejawem solidarności chrześcijańskiej i naśladowaniem miłości Boga do ludzi”. „Jest to przejaw +kultury życia+, o którą tak często apelował św. Jan Paweł II” – podkreślił arcybiskup.

Przypomniał, że w walce z trwającą pandemią bardzo ważna jest krew osób, które pokonały chorobę. „Specjalny apel kieruję do ozdrowieńców, zwłaszcza wśród naszych śląskich górników. A tym, którzy już oddali krew, aby mogło zostać wytworzone leczące osocze, wyrażamy najwyższe uznanie i podziękowanie. Pełne wiary +Bóg zapłać+ za każdy bezinteresowny dar krwi kierujemy pod adresem armii honorowych dawców krwi” – napisał abp Wiktor Skworc.

Duszpasterzy zachęcił, aby stawali się życzliwymi promotorami krwiodawstwa we wspólnotach parafialnych i sami – o ile zdrowie na to pozwala – dołączyli do rzeszy „wielkodusznych dawców krwi”.

Błogosławiąc wiernym na czas wakacyjnego odpoczynku zapewnił o modlitwie – zwłaszcza za wszystkich podróżujących – i zaapelował o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym bezwzględnej trzeźwości wymaganej od kierowców oraz obowiązujących zaleceń służb sanitarnych. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk