Trzaskowski nie pójdzie na debatę TVP w Końskich, ale zaprasza Dudę na „Arenę Prezydencką”

W poniedziałek o godz. 20.30 organizujemy w Lesznie debatę prezydencką, zapraszam prezydenta Andrzeja Dudę na tę debatę – mówił w niedzielę kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

W poniedziałek głównym wydarzeniem w kampanii miała być debata organizowana przez TVP w Końskich. Ma rozpocząć się o godz. 21.00. W wydarzeniu udział zadeklarował prezydent Andrzej Duda.

Od dawna wszyscy spekulowali, czy sztab Trzaskowskiego przyjmie „zaproszenie” do debaty, które wystosowała TVP. W niedzielę okazało się, że sztabowcy Rafała Trzaskowskiego organizują inne, równoległe wydarzenie całkiem gdzie indziej i o zbliżonej porze.

Kierując swoje słowa do Andrzeja Dudy kandydat Koalicji Obywatelskiej powiedział, że „w poniedziałek o godz. 20.30 organizujemy w Lesznie debatę prezydencką i zapraszam pana prezydenta serdecznie na tę debatę”.

Trzaskowski podkreślił w niedzielę na konferencji prasowej w Częstochowie, że „Arena Prezydencka” – bo tak zatytułowana została ta debata, będzie w nowej formule. „Zapraszamy dziennikarzy od lewa do prawa, będą mogli zadawać pytania na dowolne tematy, ja na te pytania będę odpowiadał, mam nadzieję, że obok mnie będzie pan prezydent Andrzej Duda i również w takiej otwartej formule będzie odpowiadał na pytania” – dodał.

„Niestety pan prezydent bardzo rzadko odpowiada na pytania, prawie w ogóle nie organizuje konferencji prasowych, tylko organizowane są ustawki. Ustawki, w których pan prezydent zna pytania zanim one zostaną zadane. Dokładnie taka ustawka szykuje się w Końskich, wiec pana prezydenta, więc ja jasno chcę powiedzieć, że ja w takim wiecu nie będę brał udziału, tylko zapraszam pana prezydenta na prawdziwą debatę, na nową formułę, gdzie można będzie wreszcie poznać poglądy pana prezydenta, jeżeli się na niej pojawi” – powiedział kandydat KO. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk