Rodzina ułaskawionego mężczyzny opowiada, jak było. „Jesteśmy ofiarami nagonki”

Chcieli oczernić prezydenta, a my dostałyśmy tzw. „strzał w łeb”. Dajcie nam spokój – apeluje w rozmowie opublikowanej na portalu tvp.info rodzina ułaskawionego przez Andrzeja Dudę mężczyzny. Opowiada też, dlaczego zwróciła się z prośbą do prezydenta o zastosowanie prawa łaski.

„Myślałyśmy, że wszystko będzie dobrze, a tu nagle takie +bum+” – mówią Telewizji Polskiej partnerka i córka ułaskawionego mężczyzny. Jak podkreślają, są wdzięczne prezydentowi za uchylenie zakazu kontaktowania się i zbliżania, bo to „umożliwia pojednanie rodziny”.

„Chcemy żyć spokojnie. To był apel do prezydenta o ułaskawienie z zakazu zbliżania się, żadnego innego. Tylko to wyłącznie, o nic innego nie prosiliśmy: żeby zniósł zakaz zbliżania się, żebyśmy mogli być rodziną. O to prosiliśmy i pan prezydent to spełnił, dostaliśmy to” – mówi partnerka ułaskawionego mężczyzny.

Pytana, czy ufa mężowi, odpowiada, że „w stu procentach”. „Gdybym nie ufała, nie byłoby tego. Każdy popełnia błędy, ale zmienił się i to udowodnił. Trochę to trwało, by odbudować zaufanie. Ufamy sobie, żyjemy jak normalna rodzina i chcemy żyć jak normalna rodzina” – podkreśla kobieta.

Także jej córka przyznaje, że wybaczyła i w pełni ufa ojcu. „Gdybyśmy nie zaufały, tej całej sprawy by nie było, wszystkich pism do prezydenta” – zaznacza i dodaje, że ludzie, którzy dopuścili się ujawnienia szczegółów ułaskawienia, nie zdawali sobie sprawy z ich punktu widzenia. „To jest zagrywka polityczna, że kampania prezydencka, że chcieli oczernić pana prezydenta, a my dostałyśmy tzw. +strzał w łeb+” – twierdzi kobieta.

Jej matka zaznacza, że są wdzięczni prezydentowi za zniesienie zakazu i że „pozwolił im normalnie żyć”.

„Przez parę miesięcy tak było, ale teraz, przez taką nagonkę, raczej będzie to niemożliwe” – przyznaje i apeluje do mediów, by „dały im żyć”. „To była polityczna zagrywka, a my jesteśmy ofiarami” – mówi. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk