Marszałek Sejmu: Polska idzie w dobrym kierunku

Magdalena Targańska4 lipca, 20204 min

Kolejne spotkania polityków prawicy z mieszkańcami wsi, miasteczek i dużych miast, atmosfera, jaka im towarzyszy, to najlepszy dowód, że Polacy akceptują kierunki działań Zjednoczonej Prawicy – powiedziała podczas pobytu w woj. opolskim marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
W sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami kilku miejscowości woj. opolskiego, aby namawiać ich uczestników do oddania głosu w zbliżającej się drugiej turze wyborów na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. W trakcie sobotniej wizyty marszałek odwiedziła Olesno, Grodziec i Krapkowice.

Podczas spotkań z mieszkańcami pani marszałek wymieniała wspólne osiągnięcia obecnego prezydenta, rządu i większości parlamentarnej. Przekonywała, że bez współpracy tych trzech ośrodków władzy wiele zdobyczy polityki socjalnej, z której korzystają polskie rodziny, mogłoby być niezrealizowane.

Marszałek podkreśliła, że Polska jest krajem tolerancyjnym i otwartym na debatę, pod warunkiem że dyskusja odbywa się według cywilizowanych standardów i bez użycia inwektyw oraz obecnego, zwłaszcza w internecie, hejtu. Zdaniem Witek najlepszym potwierdzeniem właściwego kierunku rozwoju kraju jest atmosfera spotkań, w których uczestniczą politycy Zjednoczonej Prawicy w całym kraju. Wezwała uczestników spotkań, aby namawiali swoich znajomych i bliskich do udziału w drugiej turze wyborów.

„Bardzo was proszę, byście przekonali tych, którzy jeszcze przekonani nie są. Mamy bardzo dużo argumentów za tym (…), że przed nami wybór, który zadecyduje o tym, w jakim kierunku będzie podążać Polska przez najbliższe dziesięciolecia” – powiedziała Witek.

Marszałek przypomniała, że urzędujący prezydent wywiązuje się ze swoich wcześniejszych obietnic – wsparcia dla programów prorodzinnych, równomiernego rozwoju kraju z uwzględnieniem interesów małych i średnich miejscowości oraz konsekwentnie stoi na straży tradycyjnych wzorców rodziny, do których zalicza m.in. zasadę, zgodnie z którą małżeństwem jest związek kobiety z mężczyzną i opowiada się za zakazem adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk