Czarnecki: nie chcemy wojny na górze

Magdalena Targańska4 lipca, 20204 min

Nie chcemy wojny na górze — powiedział w sobotę w Toruniu europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Dodał, że w II turze wyborów prezydenckich Polacy dokonają wyboru cywilizacyjnego. Ocenił, że Rafał Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu, na co – jego zdaniem – nie można pozwolić.

„Jesteśmy na ostatniej prostej kampanii. Za osiem dni druga tura wyborów prezydenckich, które rozstrzygną, czy będziemy mieli w Polsce dalej współpracę pomiędzy rządem i prezydentem, czy też wojnę na górze” – mówił europoseł Czarnecki podczas briefingu prasowego pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu.Dodał, że wybór na ten urząd Rafała Trzaskowskiego oznacza permanentną walkę z polskim rządem, czego przykładem jest – według niego – polityczne wykorzystywanie Senatu przez marszałka Tomasza Grodzkiego.

„On wykorzystuje tę izbę parlamentu do rzucania kłód pod nogi, do walki z Radą Ministrów. Nie chcemy, żeby to samo miało miejsce w przypadku urzędu prezydenta. Nie chcemy wojny na górze” – podkreślił Czarnecki.

W jego ocenie prezydent Andrzej Duda świetnie reprezentuje Polskę na świecie, czego przykładem jest umocnienie relacji w NATO, jak i z krajami regionu.

„Prezydent RP może wspierać rząd, zgłaszać własne inicjatywy ustawodawcze, które gdy ma poparcie w rządzie, mogą szybko stać się prawem. Prezydent może też walczyć z rządem. Rafał Trzaskowski daje gwarancję takiej walki” – ocenił eurodeputowany PiS.

Czarnecki zaapelował o poparcie dla prezydenta Dudy. Stwierdził, że słychać ostatnio bardzo przykre opinie o wyborcach PiS, osobach popierających urzędującego prezydenta, bo środowisko Zjednoczonej Prawicy nie chce w kraju chaosu i anarchii.

„Apelujemy o to, żeby więcej szacunku okazywać tym osobom, bo liczy się głos każdego Polaka — obojętnie, gdzie mieszka, obojętnie jaki ma zawód, jakie ma wykształcenie. Apelujemy o szacunek i wierzymy, że prezydent Duda otrzyma, jako drugi prezydent w ostatnich 30 latach, możliwość kontynuowania swojej pracy” – powiedział Czarnecki.

Poseł PiS z okręgu toruńsko-włocławskiego Zbigniew Girzyński powiedział, że wszyscy mają świadomość wyboru cywilizacyjnego, którym są w jego ocenie te wybory.

„Jeżeli chcemy, żeby nasz kraj reprezentował wartości euroatlantyckie, wartości, na których od 2 tysięcy lat budowana jest cywilizacja europejska, to pan prezydent Andrzej Duda dał dowody przez minioną kadencję i w trakcie tej kampanii, że jest to wybór najlepszy. Namawiam państwa do głosowania właśnie na niego” – dodał poseł PiS. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk