KSM podsumowuje II edycję akcji Polak z Sercem

Magdalena Targańska2 lipca, 20203 min

W ramach II edycji akcji Polak z Sercem, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, udało się zebrać 24 ton żywności, przyborów szkolnych i środków czystości, które trafiły do Polaków mieszkających na Wschodzie. Najbardziej potrzebującym rodakom na Kresach przekazano również 35 tys. zł.

„Dary i środki finansowe trafiły m.in. do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnych i starszych żyjących w okolicach Lwowa i Kamieńca Podolskiego na Ukrainie oraz do potrzebujących Polaków w Grodnie na Białorusi” – podano w informacji przekazanej PAP przez

W inicjatywę zaangażowało się ponad 1200 wolontariuszy z 22 diecezji.

W ubiegłym roku w ramach akcji do potrzebujących trafiło ponad 12 ton produktów spożywczych i chemicznych w 16 diecezjach. Wówczas w akcji wzięło udział prawie 600 wolontariuszy.

Partnerami akcji są: Caritas Lwów i Caritas Grodno, które wspierają logistycznie KSM za granicą, a także Caritas Polska, który uruchomił tzw. SMS charytatywny dla chcących taką formą wesprzeć akcję, Radio Warszawa i Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Patronat honorowy nad działaniami objęli: senator RP Maria Koc, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie bp Antoni Pacyfik Dydycz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM bp Marek Solarczyk i metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki.

KSM jest organizacją, której zasadniczym celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan i uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk