Premier przypomina: kiedy w rządzie PO był Trzaskowski, zamknięto kilkadziesiąt posterunków policji

W czasie rządów PO zamknięto około 400 posterunków policji, w czasie, gdy w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz był Rafał Trzaskowski, zamknięto kilkadziesiąt posterunków – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na posterunku policji w miejscowości Susiec (woj. lubelskie).

„Na początku rządów PO było ponad 800 placówek posterunków policji. Po zakończeniu (ich) rządów, połowa została zamknięta” – mówił Morawiecki.

„To świadczy o tym, w jaki sposób rząd pana Tuska, pani Kopacz, w którym był również pan Trzaskowski traktował bezpieczeństwo Polaków – w czasach, kiedy w rządzie pana Tuska i pani Kopacz był pan Trzaskowski zamknięto kilkadziesiąt posterunków policji” – dodał.

Zdaniem Morawieckiego, obecnie znacznie większy odsetek Polaków czuje się bezpieczniej, niż w czasach rządów PO-PSL z lat 2007-2015. Podkreślił, że rząd PiS przywrócił już około 100 posterunków policji.

Szef rządu odniósł się także do wieczoru wyborczego Rafała Trzaskowskiego, który został zorganizowany w nowym kompleksie biurowo-mieszkaniowym na warszawskim Powiślu. „To było w jednym z najdroższych miejsc w Warszawie, na Powiślu, koło salonu Bentleya, gdzie nie chcę mówić, ile metr kwadratowy mieszkania kosztuje” – zaznaczył.

„To nie jest nawet problem podstawowy, że stać pana Trzaskowskiego i PO na organizację wieczoru wyborczego w najdroższych miejscach, tylko nie stać ich na to, żeby odtwarzać posterunki policji, żeby być blisko ludzi” – dodał premier.

Morawiecki na zakończenie wystąpienia dziękował wojewodzie lubelskiemu i wszystkim, którzy angażowali się w powstawanie nowych posterunków policji w regionie. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk