Prezydent Duda weźmie udział w poniedziałkowej debacie TVP w Końskich

Karol Kwiatkowski30 czerwca, 20203 min

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w debacie TVP przed II turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 6 lipca w miejscowości Końskie – zapowiedział we wtorek Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta. Można mieć obawy, czy Trzaskowski zgodzi się na debatę – dodał.

W niedzielnych wyborach prezydenckich według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc. To oznacza, że będą rywalizować w II turze wyborów prezydenckich.

W poniedziałek kontrkandydat urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę organizowaną wspólnie przez stacje TVN i TVN24 oraz portale onet.pl i WP.pl. „Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!” – zadeklarował Trzaskowski. Natomiast jak donosi portal wPolityce.pl debatę z udziałem prezydenta Dudy i Trzaskowskiego planuje też Telewizja Polska. Według portalu debata miałaby się odbyć 6 lipca w Końskich z udziałem publiczności (woj. świętokrzyskie).

„Prezydent Andrzej Duda będzie w poniedziałek na debacie TVP” – powiedział Bielan w PR24. Jak dodał, „debata ma odbyć się w miejscowości Końskie”.

Bielan podkreślił, że „telewizja publiczna zaprosiła oba sztaby (Dudy i Trzaskowskiego – PAP) na debatę w poniedziałek”. „Po nieudanej ostatniej debacie w TVP Trzaskowski narzekał na jakość pytań, więc jestem przekonany, że chętnie odpowie na pytania wyborców” – ocenił.

Zdaniem rzecznika sztabu Dudy „można mieć obawy, czy Trzaskowski zgodzi się na debatę”. „Trzaskowski może się obawiać pytań wyborców” – dodał.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk