PolitykaBiedroń: politycy rządzący dzielą nas, jak nigdy do tej pory

Karol Kwiatkowski26 czerwca, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Polska, którą poznałem przez pół roku tej kampanii, to Polska różnorodna, żyjąca problemami, o których z ust polityków rządzących nie usłyszymy; oni zajmują się sobą, co więcej, dzielą nas, jak nigdy do tej pory – mówił w piątek w Krakowie kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

Biedroń podczas konferencji prasowej w Krakowie podkreślał, że w Polsce są miliony ludzi, którzy chcą żyć w kraju wolnym i otwartym, ale ich postulaty nie są dostrzegane. „Przez ostatnie lata prawica zrobiła wiele, żeby ich marzeń, ich nadziei nie zrealizować. Zostawiali kolejne grupy społeczne za sobą” – ocenił.

Wskazywał, że tolerowanie faktu, że wielu obywateli pracowało za niskie wynagrodzenia doprowadziło do tego, „że dzisiaj mamy trzy miliony ludzi, którzy pracują na +umowach śmieciowych+, i to jest symbol państwa pogardy, które budowała polska prawica”. „Musimy to zmienić. I zmienimy to już w najbliższą niedzielę” – zadeklarował.

„Polska, którą poznałem przed pół roku tej kampanii, jeżdżąc z północy na południe, od zachodu po wschód, to Polska różnorodna, Polska żyjąca wieloma problemami, o których najczęściej z ust polityków rządzących nie usłyszymy” – mówił Biedroń.

W ocenie kandydata Lewicy, politycy rządzący bowiem „zajmują się sobą, obrażają się nawzajem w parlamencie, traktują się w sposób, który nas wszystkich zniesmacza, w sposób gorszący”. „Co więcej, dzielą nas jak nigdy do tej pory, nazywają niektórych ludzi +nieludźmi+, i to jest hańba, szczególnie, kiedy mówi to prezydent Rzeczpospolitej Polskiej” – podsumował.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × pięć =