Trzaskowski opublikował swój program

Karol Kwiatkowski25 czerwca, 202013 min

W czwartek wieczorem na stronie Trzaskowski2020.pl opublikowany został program wyborczy kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Program składa się z trzech rozdziałów: „My i nasi najbliżsi”, „Nasze otoczenie” oraz „Nasze państwo, nasza wspólnota”.

We wstępnie swego programu Trzaskowski pisze m.in., że „pandemia COVID-19 postawiła świat na głowie”. „Dała nam zupełnie nową perspektywę na życie, na wartości, którymi się kierujemy. Obnażyła ulotność tego, co często uważaliśmy za pewnik – naszego stylu życia, wygody, pracy czy zdrowia. Rzuciła też nowe światło na dotychczasowe podziały polityczne i społeczne. Chociaż nadal są one aktualne, zagrożenie pandemii uświadomiło nam, że musimy działać jako wspólnota” – podkreśla obecny prezydent stolicy.

W programie omówione zostały następujące zagadnienia: praca i przedsiębiorczość, „leczenie od ręki” i równy dostęp do edukacji. Poszczególne fragmenty propozycji wyborczej Trzaskowskiego poświęcono też: Polkom, osobom młodym, rodzinie, seniorom, równości i tolerancji, organizacjom pozarządowym, kulturze, mediom publicznym, nauce oraz internetowi.

Mowa w programie jest ponadto o wsi, klimacie i ochronie środowiska, „zielonym ładzie dla Polski”, tańszej i efektywnej gospodarce odpadami oraz ładowi w przestrzeni. W rozdziale poświęconym państwu i wspólnocie można przeczytać o propozycjach budowy „państwa dobrego prawa i prawdziwej sprawiedliwości”, Polsce, jako „liderze Europy”, „polityce zagranicznej dla obywatelek i obywateli” oraz o obronności i bezpieczeństwie. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł K.

    26 czerwca, 2020 at 2:26 pm

    Czyli PO/lewica/pederasci…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk