W środę w pod hasłem „Wiemy czego chcemy” konwencja Forum Młodych PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

Karol Kwiatkowski24 czerwca, 20204 min

W środę pod hasłem „Wiemy czego chcemy” w Lublinie odbędzie się konwencja Forum Młodych PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Chcemy pokazać, że młodzi ludzie w PiS mają przebicie i są mocno wspierani przez kierownictwo partii – mówił PAP przewodniczący FM PiS Michał Moskal.

Początek konwencji pod hasłem „Wiemy czego chcemy” planowany jest na godz. 13. Głównym punktem imprezy będzie wystąpienie prezesa PiS.

„Celem konwencji jest pokazanie, że w PiS młodzi mają przebicie, narzucają pewne tematy, że są w stanie je realizować, a nie tylko o nich mówić, oraz że są mocno wspierani przez kierownictwo partii, dlatego będzie z nami prezes Kaczyński” – oświadczył w rozmowie z PAP Moskal.

Jak dodał oprócz szefa PiS przemawiać będą młodzi działacze partii, a wśród tematów pojawi się sprawa ekologii, ochrony zwierząt czy kwestie pracownicze. „Będą poruszane kwestie, które nas, młodych interesują. Chcemy się odnosić do spraw, które dotyczą budowania Polski, w której przez kilkadziesiąt kolejnych lat będziemy żyć” – wskazał.

„Nie chcę mówić o szczegółach, ale mało kto spodziewa się tego, co zostanie przedstawione” – zaznaczył szef FM PiS pytany o zapowiedzi dotyczące kwestii pracowniczych.

Prezes PiS podczas wystąpienia ma po raz kolejny wesprzeć starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę, a także zmobilizować młodzieżówkę na ostatniej prostej przed I turą wyborów prezydenckich.

„My natomiast pokażemy, że nasze młodzieżowe zaplecze polityczne, które będzie otaczać naszego prezydenta, to nie są ludzie, którzy są bierni i wyłącznie rozwieszają plakaty wyborcze. To są ludzie, którzy są aktywni, którzy mają wizję tego co chcą zrobić i poza tym, że mają tę wizję są w stanie doprowadzić do jej realizacji” – podkreślił Moskal.

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter „mieszany” – wyborcy mogą zdecydować, czy chcą wziąć w nich udział bezpośrednio, czy drogą korespondencyjną. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk