Zandberg: europejskiego państwa dobrobytu nie zbuduje nam żadna prawica

Karol Kwiatkowski20 czerwca, 202014 min

Europejskiego państwa dobrobytu nie zbuduje nam żadna prawica – mówił w sobotę w Warszawie lider Lewicy Razem Adrian Zandberg na konwencji wyborczej kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia.

Zandberg ocenił, że w obecnej kampanii wyborczej wszyscy straszą i szantażują.

„Jedni mówią nam tak: +jak wygra facet z PiS-u, to Rydzyk będzie rządzić, to Kościół będzie się szarogęsić, to z TVP będzie się dalej lała nienawiść+. A drudzy mówią tak: +jak wygra facet z Platformy to wrócą pensje 5 zł za godzinę, mafia będzie wyrzucała ludzi z mieszkań, to znowu będzie raj dla swojaków i piekło dla milionów zwykłych ludzi+” – mówił. „Jakbym był złośliwy, to bym powiedział: panowie, obaj macie rację” – dodał i zaznaczył, że nie będzie się licytował na takie argumenty.

Wybory – podkreślił Zandberg – służą temu, żeby zadać sobie pytanie, jakiej Polski chcemy. Oświadczył, że on chce Polski, która jest demokratyczna i solidarna.

„Chcę Polski, w której nie ma głodnych dzieci. Chcę Polski, w której każdy ma stabilną, bezpieczną pracę, z której może się utrzymać. Chce Polski, w której są tanie mieszkania na wynajem i chcę Polski, w której jest szacunek, szacunek dla każdego, niezależnie od tego w co wierzy lub w co nie wierzy, albo kogo kocha” – mówił lider Lewicy Razem.

„Chcę Polski, w której nie wylewa się nienawiść z telewizji publicznej, ale chcę też Polski, w której w tej telewizji publicznej można zobaczyć nie tylko przedstawicieli elit, ale związkowców, ale pracowników, ale ludzi, którzy mówią o swoich codziennych sprawach i mają do tego prawo, ich głos jest słyszalne” – dodał Zandberg.

Polityk podkreślił, że „europejskiego państwa dobrobytu nie zbuduje nam żadna prawica”. „Nie zbudują nam tego ani prawicowcy oszalali z nienawiści, ani ci przebrani w ładne garnitury, którzy z pięknym akcentem mówią +bonjour+” – powiedział Zandberg. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembowicz

    20 czerwca, 2020 at 6:19 pm

    Marxistowski, komunistyczny i demagogiczny bandytyzm.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk