PolitykaKomitet Dudy domaga się od Trzaskowskiego sprostowania słów o 1 mln osób bezrobotnych

Magdalena Targańska Magdalena Targańska19 czerwca, 20202 min

Komitet wyborczy Andrzeja Dudy domaga się od Rafała Trzaskowskiego sprostowania jego wypowiedzi z Wrocławia z niedzieli o tym, że „dzisiaj 1 mln osób straciło pracę” – poinformował pełnomocnik wyborczy komitetu Dudy Krzysztof Sobolewski. Wniosek do sądu w tej sprawie został złożony w piątek.

Sobolewski przypomniał, że wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie w związku z wypowiedzią kandydata KO Rafała Trzaskowskiego komitet wyborczy Andrzeja Dudy złożył w piątek rano. Pełnomocnik przedstawił również treść wniosku i sprostowania, którego oczekuje komitet.

„Domagamy się sprostowania następującej treści: +Ja, niżej podpisany Rafał Trzaskowski, oświadczam, że w dniu 14 czerwca 2020 r. podczas spotkania z wyborcami na rynku we Wrocławiu rozpowszechniłem nieprawdziwe informacje, jakoby w ostatnim czasie prawie 1 mln osób straciło pracę” – mówił pełnomocnik wyborczy komitetu Dudy.

Sobolewski poinformował, że komitet będzie domagał się również opublikowania przez komitet Trzaskowskiego sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się jego wypowiedź z rynku we Wrocławiu.

Chodzi o wypowiedź Trzaskowskiego z wiecu wyborczego we Wrocławiu w minioną niedzielę.

„Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?” – pytał obecnego prezydenta Andrzeja Dudę we Wrocławiu Trzaskowski.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

fourteen + twelve =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl