WiadomościZagranicaPomnik Grety Thunberg?! Tego chce…

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska17 czerwca, 20202 min

Wydawało nam się, że już nic nie może nas zdziwić. Czy Greta Thunberg będzie mieć swój pomnik w Szwecji? Tego chce jeden ze Szwedzkich polityków. Co ciekawe nastolatka według niego mogła by zastąpić posąg słynnego króla. Ale czy na pewno wszyscy tego chcą? 

(fot. Flickr.com)

Greta Thunberg to chyba jedna z najbardziej znanych młodych aktywistek na rzecz klimatu. Sama nastolatka twierdzi, że jest ekspertką w tej kwestii.

Ostatnio jednak głośno zrobiło się na temat pewnego szwedzkiego polityka, byłego prezydenta miasta Umeå, Jan Björinge, który w artykule dla Aftonbladet, stwierdził, że nie powinniśmy mieć pomników dla „ciemiężców”.

Zasugerował również, że powinniśmy korzystać z technologii, tak by np. za pomocą kodów QR, przekazać odwiedzającym informacje o posągu, który wcześniej tam stał.

Zaznaczył, że pomniki są symbolami ideologii, a nie obiektywnej historii.

To jednak nie wszystko.

Usunąć autokratę Karola XII i zastąpić go aktywistką klimatyczną Gretą Thunberg. 

-zakończył.

Przypomnijmy, że król Karol XII jest jednym z najbardziej znanych szwedzkich królów. Doprowadził imperium szwedzkie do zwycięstwa w wojnach obronnych w XVIII wieku.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

eleven + ten =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl