Pomnik Grety Thunberg?! Tego chce…

Agnieszka Malinowska17 czerwca, 20202 min

Wydawało nam się, że już nic nie może nas zdziwić. Czy Greta Thunberg będzie mieć swój pomnik w Szwecji? Tego chce jeden ze Szwedzkich polityków. Co ciekawe nastolatka według niego mogła by zastąpić posąg słynnego króla. Ale czy na pewno wszyscy tego chcą? 

(fot. Flickr.com)

Greta Thunberg to chyba jedna z najbardziej znanych młodych aktywistek na rzecz klimatu. Sama nastolatka twierdzi, że jest ekspertką w tej kwestii.

Ostatnio jednak głośno zrobiło się na temat pewnego szwedzkiego polityka, byłego prezydenta miasta Umeå, Jan Björinge, który w artykule dla Aftonbladet, stwierdził, że nie powinniśmy mieć pomników dla „ciemiężców”.

Zasugerował również, że powinniśmy korzystać z technologii, tak by np. za pomocą kodów QR, przekazać odwiedzającym informacje o posągu, który wcześniej tam stał.

Zaznaczył, że pomniki są symbolami ideologii, a nie obiektywnej historii.

To jednak nie wszystko.

Usunąć autokratę Karola XII i zastąpić go aktywistką klimatyczną Gretą Thunberg. 

-zakończył.

Przypomnijmy, że król Karol XII jest jednym z najbardziej znanych szwedzkich królów. Doprowadził imperium szwedzkie do zwycięstwa w wojnach obronnych w XVIII wieku.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk