Dworczyk o kampanii: wybór między Polską solidarną, a Polską w konfrontacji pomiędzy prezydentem a rządem

Magdalena Targańska17 czerwca, 20202 min

W tej kampanii wyborczej mamy wybór pomiędzy Polską solidarną, Polską współpracy, a Polską, która przez najbliższe lata będzie w stałej konfrontacji pomiędzy prezydentem a rządem – mówił w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk w TVP1 pytany o trwającą kampanię wyborczą podkreślił, że mamy w niej wybór pomiędzy „Polską solidarną, Polską współpracy, a Polską, która przez najbliższe lata będzie w stałej konfrontacji pomiędzy prezydentem a rządem”.”Gdyby wygrał kandydat opozycji, tutaj możemy mieć pewność patrząc na to co się dzieje w Senacie, mielibyśmy najbliższe lata walki politycznej i chaosu politycznego” – ocenił minister.

Dworczyk odniósł się też do zapowiedzi kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, że jeśli wygra wybory prezydenckie przeprowadzi audyt bezpieczeństwa narodowego. „Z ubolewaniem stwierdzam, że niestety część kandydatów startujących w tych wyborach sprawy potencjału obronnego, czy bezpieczeństwa państwa traktuje w sposób instrumentalny starając się wykorzystywać te kwestie do bieżącej polityki” – powiedział szef KPRM.

„Uważam, że pewne kategorie, obszary spraw powinny być ponad bieżącym sporem politycznym. Do nich na pewno należy bezpieczeństwo” – dodał Dworczyk. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk