Trzaskowski oficjalnie zarejestrowany jako kandydat

Paweł Skutecki13 czerwca, 20202 min

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydaturę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w zaplanowanych na 28 czerwca wyborach głowy państwa. Kandydat podziękował swoim sympatykom za mobilizację przy zbieraniu podpisów poparcia pod swoją kandydaturą i zaapelował o dalsze zaangażowanie.

„W nocy zostałem zarejestrowany przez komisję wyborczą, która przeliczyła pierwsze 100 tys. podpisów” – poinformował Trzaskowski podczas sobotniej konferencji prasowej w Rybniku (Śląskie).

„Chciałem serdecznie jeszcze raz wszystkim podziękować za tę niesłychaną mobilizację, za tę niesłychaną energię – bo zebrano prawie 2 miliony podpisów w pięć dni, co stanowi absolutny rekord” – dodał kandydat.

Trzaskowski zadeklarował, że obecnie – po formalnej rejestracji – jego kampania wkracza w kolejny etap. Zaapelował do swoich zwolenników o zaangażowanie w najbliższych tygodniach.

„Teraz przechodzimy do drugiego etapu kampanii, gdzie znowu oczywiście rządzący będą nam rzucać kłody pod nogi – mniej pieniędzy na kampanię, co chwilę pojawiające się przeróżnego rodzaju pomysły jak ograniczać nam możliwości. Ale czym więcej nas atakują, tym jesteśmy silniejsi, damy sobie wszyscy radę” – zapewnił.

„Jeszcze raz wielka prośba do wszystkich o pełne zaangażowanie przez najbliższe tygodnie” – podsumował prezydent Warszawy.

(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk