Kukiz apeluje o odmrożenie branży artystycznej

Karol Kwiatkowski13 czerwca, 20202 min

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz apeluje do wicepremiera ministra kultury Piotra Glińskiego o „odmrożenie” branży artystycznej, festiwali muzycznych oraz o jasne zasady ws. organizacji koncertów. „Krezusi dadzą sobie radę. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają w okresie od maja do września” – powiedział PAP Kukiz.

Kukiz w rozmowie z PAP zaznaczył, że „podczas gdy dochodzi do odmrażania gospodarki, luzuje się zasady przebywania w miejscach publicznych, a na wiecach politycznych często nie zwraca się w ogóle uwagi na restrykcje, branża artystyczna jest +w zawieszeniu+”.

Jak podkreśla, chodzi o „odwieszenie” koncertów, festiwali muzycznych i jasne informacje dotyczące zasad organizacji takich wydarzeń. W tej sprawie Paweł Kukiz razem z posłem Koalicji Polskiej Pawłem Szramką złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

„Krezusi dadzą sobie radę. Mogą sprzedać dom i kupić mniejszy. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają w okresie od maja do września, przygrywając krezusom. Ich zarobki muszą im wystarczyć na 12 miesięcy” – uzasadnia swój apel polityk i muzyk.

Kukiz i Szramka w interpelacji pytają szefa resortu kultury, czy ministerstwo zamierza wyjść na przeciw oczekiwaniom przedstawicieli branży artystycznej i doprecyzować w najbliższym czasie zasady powrotu takich wydarzeń jak koncerty oraz festiwale muzyczne, a także, czy w przypadku tego rodzaju wydarzeń zmieniony zostanie przepis mówiący o maksymalnym udziale 150 osób. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk