Nowe oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego. Poprzednie było nieczytelne

Karol Kwiatkowski12 czerwca, 20202 min

Trzy działki o łącznej powierzchni prawie 4 tys. mkw., trzy samochody w tym zabytkowy mercedes i pióra pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz obrazy – to, jak podaje se.pl, znalazło się w oświadczeniu majątkowym Łukasza Szumowskiego.

Minister Szumowski złożył kolejne oświadczenie, gdyż poprzednie było nieczytelne.

Piszę jak kura pazurem

– przyznał w rozmowie z gazetą Szumowski.

Moje poprzednie oświadczenie było podobno nieczytelne. Jestem dysgrafikiem. Generalnie bazgrzę jak kura pazurem i zawsze kosztowało mnie to w szkole niższe oceny – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, nie ma „nic do ukrycia”.

W nowym oświadczeniu, o którym informuje se.pl, Szumowski deklaruje 34 tys. 428 zł oszczędności (wcześniej informował o 2720 zł). Do tego dochodzą 3 działki o łącznej powierzchni prawie 4 tys. mkw.

Ponadto minister posiada trzy samochody: Toyotę Yaris z 2008, Toyotę Land Cruiser z 2005 i Mercedes Benz z 1959. Oprócz tego dwa zegarki – Omega Seamaster i IWC, a także pióra pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich. Minister zdrowia ma do spłaty kredyt hipoteczny w BRE Banku na 519 518 franków szwajcarskich (od czasu złożenia ostatniego oświadczenia spłacił ok. 60 tys. franków – zauważa „Super Express”).

Nie mam nic do ukrycia. Moje oświadczenie majątkowe bardzo łatwo sprawdzić

– powiedział minister zdrowia.

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk