Polska potwierdziła KE, że od 13 czerwca znosi kontrole i ograniczenia na granicach

Karol Kwiatkowski10 czerwca, 20202 min

Od 13 czerwca granice Polski ponownie będą otwarte. Na razie tylko dla państw Unii Europejskiej. Od 16 czerwca wznowione zostaną zaś loty międzynarodowe – przekazał w środę premier Mateusz Morawiecki.

Polska zniesie kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej o północy z 12 na 13 czerwca. Oznacza to, że Polacy będą mogli znów podróżować do krajów Wspólnoty, a obywatele krajów UE odwiedzać Polskę.

– W niektórych krajach świata, zwłaszcza Ameryka Łacińska, ale też Północna cały czas jeszcze są duże poziomy zachorowań, ale też duże poziomy zgonów. Widać, że ta pandemia tam zachowuje się w sposób jeszcze bardzo niepokojący. Dlatego na razie ograniczamy tę decyzję do krajów Unii Europejskiej. To dla nas najważniejsze – powiedział Morawiecki.

Mateusz Morawiecki nie podał jednak, czy osoby przyjeżdżające do Polski będą musiały przejść kwarantannę.

Polska poinformowała Komisję Europejską, że od soboty, 13 czerwca, znosi kontrole i ograniczenia w przekraczaniu granic wewnętrznych UE – podał w środę rzecznik KE Adalbert Jahnz. Informację w tej sprawie przekazał do komisarz ds. wewnętrznych Ylvi Johansson wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk