Jak Trzaskowski wydaje publiczne pieniądze bez procedury przetargowej

Karol Kwiatkowski10 czerwca, 20204 min

Gabinet Prezydenta Rafała Trzaskowskiego zapłacił z publicznych pieniędzy prawie 250 tys. złotych Kancelarii Adwokackiej Arkadiusza Matusiaka za „Analiza materiałów oraz zastępstwo procesowe Prezydenta m. st. Warszawy oraz Miasta Stołecznego Warszawy jako pokrzywdzonych w karnych postępowaniach przygotowawczych oraz sądowych wszystkich instancji.” – podaje Życie Stolicy.

Ten sam adwokat miał, według doniesień medialnych, uczyć posłów Platformy Obywatelskiej jak zachowywać się podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Reprezentował też Sławomira Nitrasa w sporze z byłym Marszałkiem Sejmu.

Jak donosił Newsweek, Matusiak prowadził szkolenie dla posłów klubu Platformy Obywatelskiej i pokazywał, w jaki sposób mają się zachowywać podczas zatrzymania przez CBA. Politycy największej opozycyjnej partii wzięli udział w wykładzie dotyczącym immunitetu poselskiego oraz tego, jak się zachować w czasie przeszukania przeprowadzanego przez CBA.

Jak ustaliło Życie Stolicy, jednym z mocodawców mec. Arkadiusza Matusiaka jest obecnie Prezydent m. st. Warszawy oraz m. st. Warszawa. Na obsłudze samorządu i kandydata na urząd Prezydenta RP – Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, kancelaria Matusiaka miała zarobić prawie ćwierć miliona złotych. Były prokurator, który prowadził szkolenia dla parlamentarzystów PO, obecnie reprezentuje Rafała Trzaskowskiego i Urząd Miasta st. Warszawy za publiczne pieniądze.

Życie Stolicy rozmawiało z mec. Matusiakiem. Potwierdził, że to on prowadził szkolenia dla Parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i dotyczyły one zakresu immunitetu i ewentualnych kontaktów ze służbami mundurowymi w tym CBA, podczas zatrzymania czy innych czynności w których w grę może wchodzić sprawa immunitetu poselskiego. Pan mecenas potwierdził również, że reprezentował Sławomira Nitrasa. Nie chciał powiedzieć ile aktualnie spraw prowadzi na rzecz ratusza czy ile roboczogodzin poświęca na obsługę Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Pytany o to co zdecydowało o zawarciu z nim umowy przez Gabinet Prezydenta Rafała Trzaskowskiego odesłał nas z tym pytaniem do rzecznik Prezydenta. Przyznał także, że jego kancelaria została wybrana do obsługi Rafała Trzaskowskiego bez procedury przetargowej, bowiem jest zatrudniona do prowadzenia spraw karnych, a w takiej sytuacji przepisy prawa nie wymagają rozpisania przetargu.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk