Tylko u nasZagranicaGorąca kawa i praca na zmiany na celowniku Agencji Badań nad Rakiem

Paweł Skutecki10 czerwca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) niebawem powinna rozszerzyć listę środków (czyli substancji i tak zwanych „okoliczności ekspozycji”), które na pewno, prawdopodobnie i potencjalnie powodują nowotwory. Wśród „podejrzanych” jest między innymi… gorąca herbata. 

Agencja dzieli środki na trzy grupy. W pierwszej grupie znajduje się obecnie 120 środków kancerogennych dla człowieka. Druga grupa dzieli się na środki prawdopodobnie (83) i potencjalnie (314) kancerogenne. W trzeciej jest aktualnie 500 środków „nie sklasyfikowanych jako rakotwórcze dla ludzi”. 

Najciekawsza jest grupa 2A zawierająca środki prawdopodobnie rakotwórcze. Znajdziemy tutaj obok glifosatu i sterydów anabolicznych także czerwone mięso, napoje o temperaturze powyżej 65 stopni, pojemniki szklane oraz praca w zawodzie fryzjera i praca w systemie zmianowym. 

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem jest częścią Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Należy do niej kilkadziesiąt państw. Polska nie finansuje Agencji Badań nad Rakiem.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 3 =