Szczegóły bonu turystycznego poznamy w tym tygodniu

Karol Kwiatkowski8 czerwca, 20203 min

Szczegóły dotyczące bonu turystycznego przedstawimy w tym tygodniu; to nie będzie gotówka, tylko środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych – powiedział w poniedziałek Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział w sobotę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że o szczegółach tego programu będzie mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

O bon turystyczny Bielan był pytany w poniedziałek w Programie 1 Polskiego Radia. „Szczegóły zostaną ujawnione w tym tygodniu, w ciągu najbliższych dni” – zapowiedział europoseł. „Chcemy, żeby program wszedł w życie jeszcze w te wakacje. Wiemy, że mamy początek czerwca, ale zrobimy wszystko, żeby cały proces decyzyjny, a później legislacyjny, czyli prace parlamentu, trwały jak najszybciej” – dodał. Zaznaczył, że nie może odpowiadać za prace Senatu.

„To będzie program adresowany dla rodzin z dziećmi, bo środki będą dystrybuowane analogicznie do programu 500 Plus, czyli wszystkie osoby, które posiadają dzieci będą mogły z tego bonu skorzystać” – zapowiedział Bielan.

Dopytywany, czy będzie jakiś próg dochodowy, odpowiedział: „Chcielibyśmy, żeby to był program skierowany dla wszystkich dzieci”.

„Oczywiście beneficjentem tego programu będzie polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka; to będą środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych, w hotelach, w całym biznesie turystycznym, który przeżywa olbrzymie kłopoty ze względu na konieczność wprowadzenia po stanie epidemii rozmaitych ograniczeń w funkcjonowaniu tej branży” – zaznaczył.

Bielan podkreślił, że branża turystyczna była jedną z tych, która najmocniej ucierpiały w wyniku epidemii. „Tym rozwiązaniem chcemy również polskiej branży turystycznej pomóc” – dodał. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk