Śpiewak pyta Trzaskowskiego

Karol Kwiatkowski8 czerwca, 20204 min

W zeszłym tygodniu Prezydent Andrzej Duda ułaskawił aktywistę miejskiego Jana Śpiewaka, podejmując decyzję miał na uwadze to, że „konsekwencje skazania znacznie przekraczają normalny poziom ich uciążliwości”.

O tej decyzji pisaliśmy szerzej w artykule pt. Jan Śpiewak ułaskawiony przez Prezydenta RP, natomiast wywiad z Janem Śpiewakiem przeprowadzony po tej decyzji można przeczytać tutaj.

W tej rozmowie Śpiewak przyznał, że prezydentura Trzaskowskiego jest rozczarowaniem, bo wciąż w ratuszu są osoby, które odpowiadały za reprywatyzację. Stawia też prezydentowi Warszawy pytania, czy jeśli nie zostanie prezydentem Polski, to jak będzie się zachowywał ws. zwrotu nieruchomości kontynuując prace w Warszawie.

O Pawle Rabieju aktywista powiedział: – Rabiej to jest wyjątkowy case, bo on głosował najpierw za odszkodowaniami, za decyzjami komisji weryfikacyjnej jako jej członek, a gdy został wiceprezydent to nagle zmienił front o 180 stopni i skarży teraz te decyzje. To pokazuje jak bardzo cyniczna jest to gra, jak bardzo nie chodzi tu o praworządność, tylko chodzi o politykę i wielkie pieniądze.

W poniedziałek na Twitterze Śpiewak zamieścił taki wpis: „Ilość hejtu, który się na mnie wylał w ciągu ostatnich 48h pokazuje, jak bardzo PO chce przykryć sprawę. Czemu RT nie odpowiada na 3 proste pytania? 1. Czy będzie oddawał kamienice wraz z ludźmi? 2. Czy wypłaci odszkodowania lokatorom? 3. Czy wycofa skargi na decyzje @KW_GOV_PL?”.

(TWITTER.COM)

Jak do tej pory na pytania Śpiewak nie odpowiedział prezydent miasta Warszawy i kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Jeśli tak odpowiedź się pojawi, natychmiast o tym poinformujemy.

Polecam obejrzeć film z wystąpienia Rafała Trzaskowskiego, w którym to o uczciwości musi czytać z kartki.

https://youtu.be/ejVcBexKgdA

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk