PolitykaKosiniak-Kamysz do Tuska o 8 latach koalicji PO-PSL

Magdalena Targańska Magdalena Targańska7 czerwca, 20202 min

Najbardziej dumny jestem z rocznych urlopów rodzicielskich, Karty Dużej Rodziny i kosiniakowego; nie jestem jednak bezkrytyczny wobec tamtych ośmiu lat i wyciągnąłem z nich wnioski – napisał w niedzielę na Twitterze lider PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Była to odpowiedź na twitterowy wpis b. premiera Donalda Tuska: „Drogi Władku, masz pełne prawo do satysfakcji i dumy z naszych wspólnych ośmioletnich rządów”.

Nawiązał w ten sposób do przyjętych w czasie, gdy zasiadał w rządzie koalicji PO-PSL rozwiązań, w tym wydłużenia urlopu rodzicielskiego z 26 do 52 tygodni (czyli roku) i wprowadzenia Karty Dużej Rodziny – systemu zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin „3+”, a także świadczenia rodzicielskiego, tzw. kosiniakowego. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

7 − five =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl