A. Duda: Cały czas panowaliśmy nad epidemią

Paweł Skutecki7 czerwca, 20203 min

Cały czas panowaliśmy nad tą epidemią. To znaczy, że nie było ani jednej takiej sytuacji, żeby brakowało miejsc w szpitalach, czy żeby dla kogokolwiek brakło środków ratujących życie – powiedział w niedzielę Andrzej Duda w podczas sesji „Q&A” na Facebooku.

„Myślę tu przede wszystkim o respiratorach” – wyjaśnił prezydent.

Zwrócił uwagę, że w Polsce „nie występowała taka sytuacja, żeby trzeba było wybierać i mówić na przykład: dla osób starszych, po siedemdziesiątym roku życia czy sześćdziesiątym piątym respiratora nie dajemy, bo one są potrzebne dla młodszych”. „A w innych krajach tak było” – podkreślił Duda.

„My dzięki skutecznej polityce, która była realizowana w walce z koronawirusem takich sytuacji uniknęliśmy, ale przez to być może ta liczba kilkuset zachorowań w Polsce będzie trwała nieco dłużej” – wyjaśnił prezydent.

W niedzielę przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 263 osób, w tym 217 z kopalni Zofiówka na Śląsku.

Przekazano, że nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (217, wszyscy z KWK Zofiówka), podlaskiego (12), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), małopolskiego (7), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (1).

MZ poinformowało o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Zmarli to: 75-letni mężczyzna w Cieszynie i 91-letnia kobieta w Raciborzu. „Osoby te miały choroby współistniejące” – podało MZ.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 26 249 osób, z których 1155 zmarło.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk