Protestujący przeciw przymusowi szczepień przeszli przez Warszawę [ZDJĘCIA]

Magdalena Targańska6 czerwca, 202023 min

W sobotę 6 czerwca, ulicami Warszawy przeszedł marsz przeciw przymusowi szczepień. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób.

Protest rozpoczął się punktualnie o godz. 12. w rejonie ulic Piwnej i Podwale. Następnie uczestnicy przeszli trasą: pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie. Relacje video tutaj.

Wśród protestujących pojawili się m.in., Iwan Komarenko oraz Wojciech Cejrowski, a od Edyty Górniak został przeczytany list. Manifestacja zgromadziła osoby, które są przeciwnikami przymusu szczepień oraz sceptycznie podchodzą do publicznie podawanych informacji na temat pandemii koronawirusa.

Zgodnie z oczekiwaniami, na proteście pojawiło się sporo osób. Wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenie STOP NOP. Jednym z impulsów do wyjścia na ulicę były informacje o możliwych przymusowych szczepieniach przeciwko COVID-19. Na razie szczepionka na koronawirusa nie jest ogólnie dostępna. Trwają nad nią intensywne prace, które przebiegają w błyskawicznym tempie.

Nieszczepione dzieci bez miejsc w żłobkach

W listopadzie 2019 roku wadze Warszawy poinformowały o zmianach w systemie przyjmowania do żłobków. Nieszczepione dzieci stracą szansę na przyjęcie do jakiejkolwiek placówki.

Miasto ostrzega, że dzieci niepoddane obowiązkowym szczepieniom stanowią zagrożenie dla zdrowia pozostałych podopiecznych i personelu. Władze chcą uszczelnić ten systemu, tym bardziej, że rodzice w przeprowadzonej ankiecie (badanie z listopada 2019 na próbie 4,5 tys. respondentów) wskazali, że żłobki powinny być dostępne wyłącznie dla dzieci zaczepionych (90% odpowiedzi). Ratusz wprowadził bezwzględny wymóg uzyskania bezpłatnego miejsca w żłobku dopiero po okazaniu przez rodzica wpisu w książęce zdrowia o dokonanych szczepieniach. Takie rozwiązanie jest zgodne z obowiązującym prawem i stosowane już w innych miastach Polski.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

 • PI Grembowicz

  6 czerwca, 2020 at 7:55 pm

  Tak, zaswiadczam, zaszczepiłem się kiedyś przeciw grypie w Breslau za 80 zł. Gdyż była taka propaganda i o mało co się nie przekrecilem na potężną grypę! Nie ta mutacja/wirus!
  Groteska!

  Reply

 • mmmm

  7 czerwca, 2020 at 1:38 am

  Najważniejsze postulaty organizacji Stop-NOP to: 1) niech w Polsce będzie taki sam system szczepień jak w Niemczech – w końcu jesteśmy w UE, więc należy nam się europejski system szczepień – w Niemczech szczepienia są dobrowolne! 2) ma być Fundusz Odszkodowawczy dla ofiar NOP – tak jak w Niemczech! Pomimo że w Niemczech nie ma obowiązku szczepień, jakoś nie ma żadnych epidemii chorób zakaźnych. Nawet gdy wpuszczono tabuny uchodźców z Syrii, nie prowadzono żadnych akcji szczepień z tym związanych i jakoś Niemcy nie wyginęli przez niezaszczepionych uchodźców.

  Narzekanie rodziców, że dzieci niezaszczepione zarażą im dzieci zaszczepione, to po prostu robienie ku.wy z logiki – albo szczepionka jest skuteczna i zabezpiecza dziecko przed zakażeniem, albo jest nieskuteczna i nawet zaszczepienie 100% ludzkości nie pomoże. Zdecydujcie się.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk