Morawiecki skomentował słowa prezesa PiS w Sejmie

Magdalena Targańska6 czerwca, 202014 min

Moim zdaniem czasami muszą paść takie męskie słowa dla opamiętania się drugiej strony – tak premier Mateusz Morawiecki odniósł się w sobotę w RMF FM do słów wniosku Lewicy o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za słowa o „chamskiej hołocie”.

Posłowie Klubu Lewicy zapowiedzieli w piątek złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za słowa o „chamskiej hołocie”.

Pytany o ten wniosek szef rządu odpowiedział, że Jarosław Kaczyński jest „najbardziej atakowaną osobą”.

„Ta arogancja, ta agresja słowna, werbalna, jest czymś absolutnie niebywałym, te słowa, które padają. Pamiętam sprzed paru lat jak Donald Tusk mówił, że nie da się żyć w jednym państwie z prezesem Kaczyńskim albo Sławomir Neumann, który mówił, że na was łopatka nie wystarczy, tylko trzeba bejsbola – poziom agresji i prymitywne ataki są tak wielkie tutaj, że trzeba powiedzieć +dość, opamiętajcie się posłowie opozycji+” – dodał szef rządu.

Zdaniem premiera „nie ma żadnego porównania” między „atakami posłów opozycji” a zachowaniem posłów PiS. „Osobą najbardziej atakowaną od 30 lat w sposób absolutnie niedopuszczalny, pełen obelg, wyzwisk, prymitywizmu, hucpy politycznej, jest pan prezes Jarosław Kaczyński” – ocenił.

„Ja uważam, że czasami powinny paść męskie słowa dla opamiętania się drugiej strony” – dodał Morawiecki.

Ocenił, że to posłom PiS „wolno mniej” niż posłom opozycji.

W czwartek podczas debaty w Sejmie szef PO Borys Budka zwrócił się do ministrów i polityków PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którzy rozmawiali przy ławach rządowych, aby usiedli. „To nie jest pana folwark panie prezesie” – mówił Budka do Kaczyńskiego. Wicepremier Piotr Gliński odparł, że wotum nieufności, to „hucpa i skandal”. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki zwracał uwagę Budce.

Posłanka KO Barbara Nowacka powiedziała, że „ma wrażenie, iż pan poseł Kaczyński nazwał nas hołotą”. Budka napisał na Twitterze, że w czasie wystąpienia posłanki Nowackiej „Kaczyński nazywa posłów opozycji chamską hołotą”. „Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja” – napisał szef PO. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

 • Piotr

  14 czerwca, 2020 at 3:14 pm

  SŁOWNIK WYRAZÓW OBCYCH PWN 1978r.
  hołota (pogardliwie) ludzie zachowujący się w sposób niekulturalny, ordynarny; łobuzeria.

  Pan Prezes partii PiS: Jarosław Kaczyński wypowiedział cicho słowo hołota po wystąpieniach w Sejmie posłów partii opozycyjnych. Ci usłyszawszy to słowo podjęli agresywną krytykę zarzucając Prezesowi poniżanie wszystkich Polaków.
  Polacy są kulturalni?
  Polacy śmieją się słysząc w tekstach kabareciarzy i stand-upowców słowo „du.a” lub inne – wulgarne?
  Polacy używają słów wulgarnych, niecenzuralnych i obrażają innych?
  Polacy opowiadają świńskie i chamskie dowcipy?
  Polacy używają słów wulgarnych do nazwania intymnych części ciała oraz intymnych zachowań?

  Polacy kulturalni nie obrażą się i nie poczują się adresatami krytyki, bo „prawdziwa cnota krytyk się nie boi” i użyję porównania: czy najwyższy w tłumie obrazi się słysząc pod swoim adresem „kurdupel!”?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk