Najnowszy sondaż wyborczy. Zobacz wyniki

Karol Kwiatkowski3 czerwca, 202012 min

41 proc. wyborców deklaruje, że w wyborach prezydenckich oddałoby swój głos na Andrzeja Dudę, 26,1 proc. na Rafała Trzaskowskiego, a 12 proc. na Szymona Hołownię – wynika z najnowszego sondażu IBRiS opublikowanego w środę w tygodniku „Polityka”.

Z sondażu wynika, że na Andrzeja Dudę chce głosować 41 proc. badanych, na Rafała Trzaskowskiego – 26,1 proc., a na Szymona Hołownię – 12 proc.

Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na 7,1 proc. poparcia, Krzysztof Bosak – 6,5 proc., a Robert Biedroń – 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

45,5 proc. badanych deklaruje, że zdecydowanie weźmie udział w wyborach, a 13,4 proc. – że raczej tak. Z kolei 22,9 proc. badanych deklaruje, że zdecydowanie nie zamierza głosować, a 13,6 proc. – raczej nie.

Badanie ogólnopolskie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na próbie 1100 osób. Badanie przeprowadzono 29–30 maja 2020 r., metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł K.

    3 czerwca, 2020 at 12:17 pm

    Źle, ponieważ wszystko zostanie prawdopodobnie po staremu a to oznacza regres, degrengolade, depresję…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk