Bosak chce debaty bez warunków cieplarnianych

Paweł Skutecki3 czerwca, 20203 min

W środę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak wezwał zarząd TVP do organizacji prawdziwej debaty prezydenckiej, która nie będzie tworzyć „warunków cieplarnianych” dla żadnego z kandydatów. Zaapelował także o rozpoczęcie emisji spotów wyborczych.

W środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła termin wyborów prezydenckich na niedzielę 28 czerwca. Oznacza to, że ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. Ogłoszenie terminu wyborów rozpoczyna oficjalnie kampanię wyborczą.

Bosak podczas konferencji prasowej przed Sejmem podkreślił, że po ogłoszeniu terminu wyborów prezydenckich „powraca temat organizacji debaty prezydenckiej przez Telewizję Polską i emisji spotów wyborczych”.

Zwrócił się też do członka zarządu TVP Jacka Kurskiego, aby „telewizja publiczna zorganizowała prawdziwą debatę prezydencką”. „Wzywamy do pilnej organizacji prawdziwej debaty prezydenckiej, która nie będzie konkursem +jeden z dziesięciu+, składającym się z 10 monologów, każdy trwający minutę”. Jego zdaniem „debata powinna być na polemikę i nie powinna tworzyć +warunków cieplarnianych+ dla żadnego z kandydatów”.

Kandydat Konfederacji wezwał też zarząd TVP, „aby rozpoczął emisje przedwyborczych spotów”. Zaznaczył, że oczekuje od TVP „debaty zorganizowanej w prawdziwie telewizyjny sposób, w której będzie pokazane, jak kandydaci reagują na swoje wypowiedzi, gdzie będzie czas na polemiki, na interakcję i zadawanie sobie trudnych pytań”.

Bosak zapewnił także, że „kandydaci opozycyjni nie boją się takiej debaty, i są gotowi do zmierzenia się w takim pojedynku”.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk