Bosak szokuje: nie zamierzam się szczepić!

Paweł Skutecki2 czerwca, 202022 min

Karina Bosak – żona Krzysztofa, kandydata Konfederacji na prezydenta Polski – udzieliła wywiadu „Wirtualnej Polsce”. Prawniczka Instytutu Ordo Iuris w konkretny, jednoznaczny sposób wyraża się między innymi na temat szczepień.

Karina Bosak mocno mówi na temat aborcji. „Sama procedura aborcyjna jest niebezpieczna dla kobiet. Dla dziecka jest śmiertelna. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna aborcja. To kolejne kłamstwo radykalnego feminizmu. Naszym priorytetem powinna być ochrona kobiet i dzieci, szczególnie tych chorych i najsłabszych” – tłumaczy Bosak. 

Poglądy Kariny Bosak na temat aborcji czy rozwodów („to jedno z najgorszych przeżyć”) nie zaskakują. Jednak jej opinia na temat szczepień może wzbudzić w środowisku polskiej prawicy, zwłaszcza tej o odcieniu narodowym, poważniejszą dyskusję. 

„Nie zamierzam się zaszczepiać na koronawirusa. Nie mam do tego przekonania. Jeśli chodzi ogólnie o temat szczepień, to obecnie jest to bardziej skomplikowana kwestia. Z punktu widzenia zdrowia społecznego szczepienia są potrzebne, ważne jednak, by nie było wątpliwości co do ich bezpieczeństwa” – mówi Bosak powtarzając generalnie te same hasła, jakie od lat głoszą rodzice skupieni wokół ruchów domagających się rzetelnych badań bezpieczeństwa szczepień i zniesienia w Polsce – wzorem większości państw Europy – obowiązku szczepień. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • Adam

  2 czerwca, 2020 at 11:57 am

  Stop dla falszywej i jednostronnej propagandy ze szczepieniasa niby bezpieczne… proszczepionkowe lobby boji sie jak ognia że debata na ten temat PUBLICZNA obnaży MIT BEZSKUTECZNOSC I SZKODLIWOSC SZCZEPIEN !!!

  Reply

 • Adam

  2 czerwca, 2020 at 11:59 am

  Adam
  2 czerwca, 2020 at 11:57 am

  PowyEj zlw siw wyrazilem..
  Stop dla falszywej i jednostronnej propagandy ze szczepieniasa niby bezpieczne… proszczepionkowe lobby boji sie jak ognia że debata na ten temat PUBLICZNA obnaży MIT SKUTECZNOSC I BEZPICZENSTWA szczepien i dowiedzie ich SZKODLIWOSCI I BEZSASADNOSCI !!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk