Bosak chce ustawowego wzmocnienia ochrony dzieci i polskich rodzin

Karol Kwiatkowski1 czerwca, 20203 min

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zapowiedział, że wkrótce przedstawi projekt ustawy, który będzie „wzmacniał ochronę dzieci”. Podkreślił, że polskie rodziny powinny być w stanie zagwarantować dzieciom „właściwą opiekę, wychowanie, bezpieczeństwo i właściwe warunki materialne”.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na jednym z warszawskich placów zabaw, Bosak oświadczył, że ochrona dzieci, „to jest kwestia przede wszystkim pomyślności gospodarczej polskich rodzin”.

Podkreślił, że rodziny „powinny być w stanie zagwarantować dzieciom właściwą opiekę, wychowanie, bezpieczeństwo i właściwe warunki materialne”, by wszystkie dzieci mogły rozwijać swoje pasje, a także rozwijać się intelektualnie, duchowo, czy sportowo oraz ciekawie spędzać wakacje.

Bosak zaznaczył, że Konfederacja chce także zapewnić ochronę dzieci przed agresją fizyczną oraz ideologiczną. „Wiemy, że różne negatywne tendencje wkraczają do szkół, do mediów, do systemu wychowania. Przed tym wszystkim dzieci trzeba chronić” – oświadczył.

Poseł zapowiedział, że w najbliższych dniach zaprezentuje projekt ustawy, który będzie „wzmacniał ochronę dzieci”. Przypomniał, że w ubiegły czwartek przedstawił projekt zmian w Kodeksie karnym, zakładający podniesienie kary za pomoc w ukrywaniu przestępstw pedofilskich z 3 do 10 lat więzienia.

„Nigdy nie będzie naszej zgody na bezkarność osób, które dzieci wykorzystują, czy które dzieciom zagrażają” – zadeklarował.

Bosak zapewniał też, że jego środowisko polityczne chce „zadbać o nowe pokolenie Polaków”. „Kiedy pracujemy politycznie, kiedy dbamy o naszą ojczyznę, to przecież nie dla siebie, ale kolejnych pokoleń” – oświadczył.

Pytany o tempo prac senatorów nad nową ustawą dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich, którą Sejm przyjął 12 maja, Bosak przyznał, że ocenia je „krytycznie”. „Od samego początku wzywałem, żeby Senat jak najszybciej uchwalił przepisy wyborcze, żebyśmy wyszli z tego pata wyborczego i z tego kryzysu wyborczego, i jak najszybciej wybory przeprowadzili” – zaznaczył. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk