Unia zmusi Polskę do wprowadzenia nowych podatków

Paweł Skutecki30 maja, 202023 min

Portugalska komisarz UE ds. spójności i reform Elisa Ferreira zapowiedziała na łamach sobotniego wydania tygodnika „Expresso”, że kraje unijne będą musiały zatwierdzić nowe podatki w ramach polityki wychodzenia z kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

W rozmowie z lizbońskim tygodnikiem Ferreira oświadczyła, że istnieje możliwość nałożenia na duże firmy działające na terenie UE nowych zobowiązań fiskalnych służących wsparciu działań na rzecz odbudowy unijnej gospodarki.

„Zrozumieliśmy (w Komisji Europejskiej – PAP), że jeśli nie przyjmiemy silnej i zdeterminowanej postawy, to rozbiciu mógłby ulec rynek wewnętrzny oraz prawdopodobnie także wspólna waluta europejska” – powiedziała unijna komisarz.

Ferreira dodała, że planowane nowe podatki w UE mogą dotyczyć m.in. firm działających w sektorze morskim, transportu lotniczego, a także w branży cyfrowej.

W ocenie unijnej komisarz zaprezentowany w tym tygodniu przez KE program odbudowy gospodarki unijnej powinien zostać „zaakceptowany szybko” przez Radę Europejską. Opiewa on na łączną kwotę 750 mld euro.

Ferreira przyznała, że należy się spodziewać, iż jeszcze w ramach negocjacji dojdzie do pewnych korekt w programie zaproponowanym przez KE. Zapewniła jednak, że nie dojdzie do żadnych cięć w unijnej polityce spójności oraz w rolnictwie.

Komisarz wyraziła nadzieję, że jeszcze w czerwcu przywódcy państw UE zatwierdzą plan odbudowy unijnej gospodarki, a pierwsze środki w ramach tego programu zaczną być wypłacane przez końcem 2020 roku

Portugalska polityk wskazała, że zgodnie z oczekiwaniami instytucji unijnych każde z państw członkowskich UE do października przedstawi własny program odbudowy gospodarki po kryzysie wywołanym epidemią.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • PI Grembowicz

  31 maja, 2020 at 1:22 pm

  Bo to jest właśnie ich unijny lewicowy socyalizm – maxymalne vaty, podatki, opłaty, wpłaty, składki, obostrzenia, rygor fiskalny /z wyjątkiem siebie, co oczywiste!/ itd.
  Nie trzeba było wstępować do UE razem z komunistami, socjalistami, demokratami, cwaniakami, oszustami, nierobami, ateistami, złodziejami, demagogami etc.!
  Przyczyna – skutek, akcja – reakcja jak w fizyce, biologii, przyrodzie i życiu!
  Zawsze można wyjść z UE! Ale trzeba chcieć, mieć odwagę i zasady, honor, dumę… Być Polakiem i starym, tradycyjnym, normalnym Europejczykiem!

  Reply

  • PI Grembowicz

   31 maja, 2020 at 5:37 pm

   Oczywiście wszystko to zależy od rządów poszczególnych krajów UE; tymczasem nasze ostatnie, kolejne rządy zgadzały się na maxymalne stawki fiskalne… Nie ma to jak interes narodowy a rządowy/ministerialny/parlamentarny…
   =-O 😉 🙂 :-! :O 😀 O:-)

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk