PolitykaPrezydent jest w kontakcie z biznesem. Również turystycznym

Paweł Skutecki Paweł Skutecki30 maja, 20203 min

Jestem w bieżącym kontakcie z biznesem, również z biznesem turystycznym po to, by – gdy zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne rozwiązania czy modyfikować istniejące tak, by pomoc była jak najskuteczniejsza – powiedział w sobotę w Iławie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent, który odwiedził marinę Port 110, mówił, że miejsce to cieszy się – szczególnie latem – dużą popularnością jako punkt turystyczny. Poinformował, że rozmawiał tam o sytuacji branży turystycznej, m.in. z managerką jednego z lokalnych hoteli. Zaznaczył, że z rozmów wynika, że tutaj branża radzi sobie z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa i że jest szansa, że zbliżający się sezon „nie musi być złym sezonem, choć tak fatalnie się zaczął, od właściwie zerowego ruchu turystycznego”.

„Bardzo się cieszę, że ponownie usłyszałem optymizm i usłyszałem dobre wieści: że są już rezerwacje, że klienci zamawiają zarówno miejsca hotelowe, jak i miejsca do tego, by trzymać łodzie” – powiedział prezydent.

Dodał, że dowiedział się, iż właściciele hotelu skorzystali z tzw. tarczy antykryzysowej i dzięki zaoferowanemu wsparciu udało się im utrzymać miejsca pracy. Podobnie, przekonywał, jest też w innych takich placówkach w regionie.

Duda życzył całej branży turystycznej, by sytuacja wracała do normy, radził, by korzystać z dostępnych form wsparcia, a tych, którzy czekają na tę pomoc, prosił o cierpliwość.

„Niezależnie od tego jak działają ministrowie i premier czyli rząd, ja także jestem w bieżącym kontakcie z biznesem, również z biznesem turystycznym po to, by gdy zajdzie taka potrzeba wprowadzać kolejne rozwiązania czy modyfikować te, które istnieją, by ta pomoc była jak najskuteczniejsza, jak najlepsza i by na pewno dotarła do adresatów i pozwoliła wrócić do takiego co najmniej funkcjonowania, jak poprzednio” – powiedział prezydent. Dodał, że „może nawet dzięki nim okaże, że będziemy mieli jeszcze lepszą sytuację niż przed koronawirusem”. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ten − four =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl