Papież przewodniczy modlitwie różańcowej o zakończenie pandemii

W Grocie Lourdes w Ogrodach Watykańskich papież Franciszek przewodniczy modlitwie różańcowej w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Uczestniczą w niej przedstawiciele grup zawodowych zaangażowanych w walkę z Covid-19 i osoby, które ucierpiały z powodu tej choroby.

Wokół groty zgromadziło się w sobotę po południu kilkadziesiąt osób.

Różaniec z papieżem odmawiają lekarz pulmonolog i pielęgniarka, farmaceuta, wolontariusz Obrony Cywilnej z rodziną, kapelan rzymskiego szpitala zakaźnego, mężczyzna i zakonnica wyleczeni z Covid-19, a także kobieta, której matka zmarła w czasie epidemii. Środowisko dziennikarzy reprezentuje watykanistka stacji telewizyjnej Rai News 24 Vania De Luca.

Jest także rodzina, w której przed miesiącem, w szczycie kryzysu epidemicznego urodziło się dziecko; chłopiec o imieniu Jacopo.

„Wybraliśmy właśnie jego z rodzicami, ponieważ przyszedł na świat w tym dramatycznym okresie. Jacopo jest tym, który daje nadzieję, jest tym, który pozwala zrozumieć, że życie trwa i będzie szło zawsze naprzód, ponieważ człowiek jest stworzony dla życia, został powołany, aby żyć” – powiedział watykańskim mediom przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella.

Podkreślił, że w modlitwie z papieżem uczestniczą sanktuaria na całym świecie, w tym te najbardziej znane: w Aparecidzie w Brazylii, Lujan w Argentynie, Fatimie, Lourdes, Pompejach, a także Jasna Góra w Częstochowie.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk