Oficjalnie kampanii nie ma, ale w sobotę Trzaskowski przedstawi pierwsze pomysły programowe

W najbliższą sobotę kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski ma przedstawić w Poznaniu pierwsze pomysły programowe na swoją kampanię i prezydenturę – wynika z informacji PAP.

W przyszłym tygodniu, po ogłoszeniu przez marszałek Sejmu kalendarza wyborczego i formalnym rozpoczęciu kampanii, zaprezentowany ma zostać komitet i sztab wyborczy Trzaskowskiego.

Nazwiska szefów sztabu i komitetu, a także rzecznika prasowego trzymane są przez otoczenie Trzaskowskiego w tajemnicy, choć szefem sztabu najprawdopodobniej zostanie Cezary Tomczyk, były rzecznik rządu Ewy Kopacz. Natomiast dwie pozostałe funkcje obejmą prawdopodobnie osoby z różnych politycznych skrzydeł Koalicji Obywatelskiej, by kandydat był postrzegany jako popierany zarówno przez lewicę, jak i konserwatystów.

W sztabie znajdą się przedstawiciele wszystkich ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską – PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Kluczowe znaczenia ma jednak odgrywać tzw. „Grupa Przyszłość”, która stała za wyborem Borysa Budki na szefa Platformy. Poza Tomczykiem tworzą ją Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska i sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

W środę wieczorem Rafał Trzaskowski spotkał się z klubem Koalicji Obywatelskiej, poszerzonym o europosłów. Podczas spotkania, jak wynika z informacji PAP, miał bardzo dobre przyjęte przemówienie i objawił się jako kandydat pewny sukcesu.

Podczas posiedzenia klubu posłom zwracano uwagę, że najprawdopodobniej po ogłoszeniu przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek daty wyborów będzie niewiele czasu na zbieranie podpisów. Posłowie byli więc uczulani, żeby zadbali o odpowiednią mobilizację aktywu w każdym regionie.

Na zakończenie środowego spotkania kandydat robił sobie indywidualne zdjęcia z posłami, podobne do zdjęć Lecha Wałęsy z kandydatami Komitetu Obywatelskiego w 1989 roku. Zdjęcia te mają być wykorzystywane w mediach społecznościowych i na plakatach.

Pierwsze założenia programowe kandydat ma przedstawić w sobotę na Placu Wolności w Poznaniu. Miejsce, jak wynika z informacji PAP, zostało wybrane nieprzypadkowo i ma mieć walor symbolu. Spotkanie zostanie oczywiście zorganizowane przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa – zapewniają politycy KO. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk